Özlenen Tablo

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Özlenen Tablo

Mesaj #1 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 13:22)

Başkanlar bir araya gelerek,birlik ve beraberlik mesajı vermişlerdir.Devamını dilerim.
http://www.thsf.gov.tr/Sayfalar/HaberDe ... aberID=110

Kullanıcı avatarı
mustafa yılmaz
Ad Soyad: Mustafa Yılmaz
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen mustafa yılmaz » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 15:36)

Başkanın Kayseri THK Başkanı ile THK Başkanını ziyaret etmesi rutin bir süreç. özlenen tablo bu değil. özlenen tablo federasyonun camianın ihtiyaçlarına cevap vermesi ve sorunları çözebilmesidir. şu ana kadar federasyon yaklaşımıyla beklentilerin çok ötesinde kalmıştır. özellikle eğitim ve sertifikalandırma konusunda tam bir garabet içindedir. özlenen tablo federasyonun kulüp temsilcileriyle bir araya gelerek, onların dertlerini dinlemesi ve çözüm üretmesidir. camianın biraz köşesine çekilip sessiz kalması yaptıklarının doğru olduğu kanaatini uyandırmasın.

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen tuncay » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 15:51)

Mustafa Bey'e kesinlikle katılmıyorum. Uzaya bir günde çıkılmıyor. Sabır erdemdir.

Daha önce böyle bir başkanlar buluşmasını ben hatırlamıyorum. olduysa da bu gibi bir yaklaşım sergilenmemiştir. her iki tarafında kanlı bıçaklı gibi gözükmesi camiada kimsenin işine yaramaz.

Eğitim ve sertifikalandırma konusunda çalışan insanlar bildiğim kadarıyla iki yıldır yurt dışı dökümanlarını türkçeye çevirip derleyim Türkiye'ye en uygun sistemi oturtmaya çalıştılar ve gelinen nokta bu. GSGM bünyesindeki Eğitmen ve antrenör sistemine adaptasyonda başlı başına bir sorundur. hali hazırda işleyen sisteme siz ne gibi bir katkı yaptınız merak ediyorum!

THK YPnin türkiyeye gelişinden yani 85-90 lardanberi kendi sistemini sürdürüyor ve geliştirmeye çalışıyor. 3 yıllık bir federasyondan bunun daha fazlasını bekliyorsunuz. Federasyonun kurulma sürecinden itibaren THKnın kendine çeki düzen vermesi eğitimleri artırması ve malzeme yardımları başlatması göz ardı edilmemelidir. yani Federasyonun adı bile atıl konumda olan THKu eski değerli konumuna taşımaya başladı bile.

Hem THKda hem Federasyonda yapılmak istenen doğru ve güzel şeyleri baltalamak yerine onlara destek ve moral vermek en azından demoralize etmemek insanların çalışma azmini artırır.
Biraz daha sağ duyu lütfen.
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
mustafa yılmaz
Ad Soyad: Mustafa Yılmaz
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen mustafa yılmaz » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 16:20)

Sevgili Tuncay...
fikrimizi söylemek birilerini incitiyor galiba?
benim hali hazırda eğitmen olma gibi bir düşüncem yok ama ilerde nolur bilemem. federasyon bu konuya yanlışla başlamıştır. bu çok tartışıldı yeniden tartışmayı alevlendirmek istemem. başkanların bir araya gelmesi kamuda rutin bir olaydır, olağanüstü bir durum değil. ben diyorum ki başkanımız (seçim sürecinde nasıl destek olduğumuzu bilir) kulüp ve dernek başkanlarıya bir araya gelsin, sorunları konuşsun, kulüplerin çözüm önerilerini dikkate alsın. bu daha da güzel olmaz mı?
ayrıca kurullarda görev alınması için bizden bir şey istenmedi diye hatırlıyorum. bu konuda istenseydi elbette katkılarımız olurdu. şimdi birkaç çeviri yapan arkadaşlara ne gibi bir sertifika verilecek?
ben tekrar idda ediyorum "federasyonun yerleştirmeye çalıştığı eğitim standardı üç-dört sene camiayı yaklaşık 17 kişinin eline mahkum edecek. öyle değil mi? yıllardır eğitim veren kulüpler ve kişiler var. bu insanların, kurullarda çalışan diğer arkadaşlardan ne eksiği var?
foruma yazdığım tüm mesajlara bakıldığında amacımın baltalamak olmadığı anlaşılır. eleştirileri lütfen baltalamak olarak algılamayın. federasyonun yaklaşımı tabanıyla maalesef çelişiyor. kursiyer seçiminde bile o kadar polemik yaşanmışken asla yanlıştan vazgeçilmedi. söyelenecek çok şey var...

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 16:50)

Guzel bir gelisme her iki baskani tebrik ediyorum. Ayrica bu olay icin arabuluculuk yaptigini dusundugum Adem Hasgul ve Erhan Eğilmez'e tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 17:50)

Mustafa'nın fikrine %100 katılıyorum.

Sayın federasyon başkanımızın kulüp başkan/yönetimlerini toplayarak camianın ihtiyaçlarını ve isteklerini dinlemeli, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vermelidir.

Unutulmaması gereken bu federasyonu kuran, bahsi geçen bu kulüplerdir. Federasyon kurulup sonradan kulüpleşme olmamıştır.

Kulüpler ve sporcular, federasyonun varoluş nedenidir.

saygılarımla,

yigit