4.Ali Dağ Kupası AYP açıklama

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Ad Soyad: Ali Rıza Karakullukçu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 13:32)

Sevgili arkadaşlar ben Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Hava Sporlarından sorumlu kişiyim
Anlam veremiyorum bu tartışmalara ALLAH aşkına bir sorun varmış gibi yapmak veya yaratmaya çalışmak doğru değil 24-30 AĞUSTOS tarihleri arasında ali dağında yarışma yapılacak bu yarışmayı talas belediye başkanlığı organize edecek ve semih sayır yardımcı olacak ben buradan kurumum adına alidağında yapılmış olan yarışmalardan hada güzel bir yarışma ve organizasyon sözü veriyorum
Lütfen arkadaşlar rica ediyorum yarışma yapılacak artık tartışmayın şu anki müracaat sayısı 78 kişi oldu müracaat etmeyen arkadaşları davet ediyorum saygılar

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 9 ay önce (01.06.2013, 15:29)

Selamlar,

Öncelikle kendi açımdan kapattığım bir konuya tekrar dahil edilmekten rahatsızlık duyduğumu belirtmek istiyorum. Benim açımdan olay kapanmış ve bitmiş olmasına rağmen neden hala yalan dolan ile insanların etkilenmeye çalışılmasına anlam veremiyorum.
ziya yazdı:Brezılyada Goranla bu konular konusulurken, beledıyenın pre pwc basvurusunun tarıhı de dahıl olmak uzere daha once oldugunu soyledı. Bu da benım tarıh senın tarıh meselesıne bı acıklık getırmıstır umarım.

Bu ifade üzerine Gorandan bir açıklama istedim. Kendisi kısa ve net bir cevap gönderdi.

" I received your bid first. They applied letter but with very detailed offer for pilots etc.."

Yani görüldüğü üzere yukarıda verilen ifade yanlıştır. Benim yapmış olduğum başvurunun önce olduğu pwca başkanı tarafından da onaylanmıştır. Hatta 10 gün sonra kendisine denizli de doğrudan da sorabilirsiniz. Sorun elbette kimin başvurusunun önce olduğu değildir. Burada olay benim yalancı posizyonuna düşürmeye çalışanlara karşı verilmiş bir cevap hakkından ibarettir. Beni rahatsız eden ve üzen anlamadığım bu hesap kitap hikayeleridir. Ben kimseye aba altından sopa göstermiş değilim. Bu tür konularda yukarıdaki ifade de olduğu gibi yalan ve iftiradan ibarettir. Veya gizli bir gündemim yoktur. camiamız için iyi olduğunu düşündüğüm ne ise o yönde hareket ettim ve ederim. Yamaçparaşütü kamuoyuna duyurulur.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ziya » 1 on yıl 9 ay önce (01.06.2013, 16:48)

selamlar,
Bu ıfade, hakan ırtem, savas kıroglu, murat tuzer, alı karaca, semıh sayır, ayse bayrak, yıgıt yıldırm da ıcınde bulundugu gruba Goran tarafından soylenmıstır,
Yalan dedıgın seyı aynen ıade edıyorum, agzından cıkanı kulagın duysun....

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Wings » 1 on yıl 9 ay önce (03.06.2013, 14:17)

Belli ki ortada bir yanlış anlaşılma var, "lost in translation" durumu da olabilir, bu önce kim başvurdu konusunu bir kenara koyalım artık isterseniz ?

Diğer yandan Kayseri yarışmasıyla ilgili birşeyler duyuyoruz ama henüz resmi bir açıklama gelmedi, bekliyoruz ...

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

4. ali dağı kupası...

Mesaj #25 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 9 ay önce (14.06.2013, 16:25)

24-30 Ağustos tarihleri arasında Ali Dağında gerçekleşecek Yarışmaya AHAS -Adana Havacılık Kulübü olarak katılmıyoruz.
9 Yarışma pilotumuzun ortak fikirleri doğrultusunda yönetimce böyle bir karar aldık...
AHAS- Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 9 ay önce (16.06.2013, 03:30)

Manisa Sportif Havacılık Kulübü (MASHAVK) Kayseri'de yapılacak yarışmanın organizasyonu esnasında adaletsiz uygulamaların olduğunu, durumun uzun vadede ülkemize, sporculara, yerel kulüplere, yarışma organizatörlerine her hangi bir kazanç sağlamayacağı, aksine zarar vereceği düşüncesiyle kulüp üyelerinin ortak tavrı ile Ali Dağı Kupası Yarışmasına katılmama kararı almıştır.

Benzeri karar alan kulüp ve sporcuların bu tavrının sebeplerinin ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip gözden geçirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Kararın bir polemiğe değil bir kazanıma vesile olmasını temenni etmekteyiz. Esenlikler...

MANİSA SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ ADINA

Şener ARSLAN

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 9 ay önce (16.06.2013, 09:22)

MASHAVK aynen katılıyoruz + 1

Kullanıcı avatarı
ayseveyasemin
Ad Soyad: Ayse Bayrak
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen ayseveyasemin » 1 on yıl 9 ay önce (17.06.2013, 15:26)

Ahas'in yarismayla ilgili aldigi karardan haberim yok. Sporcu olarak politik ve kisisel tartismalardan uzak durmaya calisiyorum. Kayseri memleketim zaten, yarismaya katilacagim.

Kullanıcı avatarı
erdal
Ad Soyad: Erdal Harmanlıoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen erdal » 1 on yıl 9 ay önce (17.06.2013, 18:58)

Ayşe'yi tarafsız ve pozitif yaklaşımından dolayı tebrik ediyorum...

meteor
Ad Soyad: Rıfat Yalçın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen meteor » 1 on yıl 9 ay önce (19.06.2013, 00:27)

Ayşe'nin başarılı bir sporcu olmasının nedeni bu mesajı ile daha net anlaşılıyor. pozitif yaklaşımından dolayı teşkkürler Ayşe

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 9 ay önce (24.06.2013, 00:14)

Albatros olarak Kayseri'de yaşanan gelişmeler konusunda tepkiliyiz.

Talas belediyesinin Ali Dağı'na kendi malı gibi davranmasını, husumetli olduğu klüpler dağa çıkmasın diye kapıya kilit vurmasını ve dağda yapılacak diğer organizasyonları engelleme çalışmalarını tasvip etmiyoruz.

Talas belediyesinin şimdiye kadar yapılan yarışmalara destek olmuş olması yamaç paraşütünün gelişimine büyük destek vermiştir. Bu konuda Belediye'nin hakkını sonuna kadar teslim ediyoruz. Biz de bu desteklerden hep faydalandık, inkar edecek değiliz. Ancak, bu durum kimseye tekel olma hakkı vermez. Bu uygulamaya destek olursak uzun vadede hepimiz zararlı çıkarız diye düşünüyoruz.

Bu nedenle, Albatros bütün lisanslı sporcularına (46 kişi) yarışmaya katılmama yönünde çağrı yapmıştır. Kayseri'deki tatsız durumun da tez zamanda diyalog ve uzlaşma ile çözülmesini ve tatlıya bağlanmasını diliyoruz. Tepkimiz sadece Belediye'nin haksız bulduğumuz uygulamasına karşıdır. Keşke THK'nın yarışması başka bir konumda olsaydı da topluca katılabilseydik.

Son olarak, Kayseri aynı zamanda THSF'nin şampiyonasına dahil edilse dahi bizim kararımız değişmeyecektir. Bu konuda resmi karar verilmedi sanırım hala, bekliyoruz.

Albatros adına,
-levent topcu

meteor
Ad Soyad: Rıfat Yalçın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen meteor » 1 on yıl 9 ay önce (24.06.2013, 17:21)

Ali Dağında serbest uçuşlar hala devam etmete ve kimse için engel oluşturulmamaktadır. Bunu yanlış yönlendirmelere kapılarak değerlendirmeyin. Talas Belediyesi yamaç paraşüt sporunu Kayseriye kazandırmak ve kalıcı olarak devam etmesi için uğraşmaktadır. Bizim yaptığımız yarışma ve tarihi bellidir bunu engellemeyecek faaliyetler için elimizden geleni yaparız. Ülkemizde havacılıkla ilgilenen külüpler ve yerel külüplerde dahil her zaman serbestce uçuş etkinliği yapabilir(yanlış anlaşılmasın izin manasında değil) herkese açık olduğu iiçin .

Kullanıcı avatarı
bluedragon
Ad Soyad: Amaç Ukav
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen bluedragon » 1 on yıl 9 ay önce (24.06.2013, 18:34)

Rıfat Bey verdiğiniz bilgi hatalı. Lütfen yanlış bilgi vermeyin. Sorunun devam ettiği ortada, yok değil diyorsanız aşağıdaki linki bir zahmet okuyunuz...

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... c&start=60

Kullanıcı avatarı
Alim
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen Alim » 1 on yıl 9 ay önce (24.06.2013, 18:45)

Selamlar,

Ali Dağı Kupasına Ikarus Havacılık Kulübü olarak katılmama kararı aldık. Sporcuların bireysel olarak katılma isteği olabilir buna saygı duyarız.

Kullanıcı avatarı
tarçın
Ad Soyad: Mustafa Ağmil
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen tarçın » 1 on yıl 9 ay önce (24.06.2013, 19:46)

Herkez katılmayacaklarının ilanını beyan etmiş bende katılacağımı ilan edeyim demokratik bir şekilde...

Rant tan bahsediliyor zaten bu tür organizasyonları türkiye de kaç kişi kaç belediye yapıyorki protesto ediliyor.

İkincisi kapıdan bahsediliyor bir nedeni muhakkak vardır bursa daki gibi ama kaldırılır oda bursada gürsu takeoff satıldı 2b den kimse bi kapıya gösterdiği kadar tavır sergilemedi şaşıyorum... 2013 Gürle yarışmamız iptal edildi...

Ben sporuma bakıyorum abi ayşenin dediğine de katılıyorum politik ve kişisel tartışmalar dan dolayı bu konu buralara geldi. Aden Hasgül de yapsa giderim Nihat Ermiyan da Yapsa giderim diyorumya ben sporuma bakıyorum...

Kullanıcı avatarı
kartal27
Ad Soyad: Ahmet Durmuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen kartal27 » 1 on yıl 9 ay önce (26.06.2013, 00:04)

THK KİLİS ekıbı olarak ali dagı kupasına katılmama kararı aldık..sporu sıyasete alet eden zıhnıyetlerı kınıyorum...

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 9 ay önce (26.06.2013, 09:50)

Arkadaşlar bırakalım bu kısır kavgaları tepkimiz kime? Bu camianın Adem HASGÜL'ü de Talas Belediyesinide kaybetme, istifade etmeme gibi bir lüksü yok. Atalarımız demişki ''Kol kırılır yen içinde kalır.'' kendi aralarındaki kırgınlığı kaşıya kaşıya bu safhaya getirdik. Aile içinde, kardeşler arasında bu tür tatsızlıklar olur ve halledilir.... LÜTFEN OLAYLARI BÜYÜTMEYELİM.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
Ayderbaha
Ad Soyad: Ayhan Şahin
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen Ayderbaha » 1 on yıl 9 ay önce (26.06.2013, 11:02)

Arkadaşlar bırakalım bu kısır kavgaları tepkimiz kime? Bu camianın Adem HASGÜL'ü de Talas Belediyesinide kaybetme, istifade etmeme gibi bir lüksü yok. Atalarımız demişki ''Kol kırılır yen içinde kalır.'' kendi aralarındaki kırgınlığı kaşıya kaşıya bu safhaya getirdik. Aile içinde, kardeşler arasında bu tür tatsızlıklar olur ve halledilir.... LÜTFEN OLAYLARI BÜYÜTMEYELİM.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

+1

Spora ve camiaya katkı sağlar nitelikteki, yapıcı ve objektif paylaşımı için Mustafa Beyi tebrik ediyorum. Teşekkürler Mustafa Bey.