Federasyon seçimleri üzerine ortak duyuru ve çağrımız...

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

ilkay
Ad Soyad: İlkay Ekinci
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen ilkay » 1 on yıl 8 ay önce (26.06.2013, 15:28)

+1 destekliyorum ve çevremide bu desteğe çağırıyorum kütahya..

Kullanıcı avatarı
hüseyinvural
Ad Soyad: Hüseyin Vural
:
100+ Club
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Hava Sporları Federasyonu seçim süreci

Mesaj #22 gönderen hüseyinvural » 1 on yıl 8 ay önce (26.06.2013, 15:48)

an itibari ile 25.06.2013 tarih ve 25167 geçici no, 15254 e-dilekçe nolu sayın Yavuz Levent TOPÇU'nun ''Hava Sporları Federasyonu seçim sürecinde yaşanan hukuksuz uygulamalar'' konulu dilekçesi imza sayısı 10'dur.
İmza için;
https://edilekce.tbmm.gov.tr

Kullanıcı avatarı
OmerTR
Ad Soyad: Ömer Turgut
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen OmerTR » 1 on yıl 8 ay önce (26.06.2013, 16:18)

GASHAK olarak imzaladık

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 8 ay önce (26.06.2013, 23:51)

seccckin yazdı:#dayanNihatBaşkan

diren Nihat başkan!!

Kullanıcı avatarı
FaLpY
Ad Soyad: Mesut Alp Poyraz
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen FaLpY » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 11:30)

Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü Kulübü Bşk Yrd olarak ben imzaladım.Kulüp üyesi arkadaşları da bu konuda bilgilendireceğim

Kullanıcı avatarı
ottoman300
Ad Soyad: Gürsel Bilmiş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen ottoman300 » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 17:06)

son imza benden.. 24 oldu..

Kullanıcı avatarı
ottoman300
Ad Soyad: Gürsel Bilmiş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen ottoman300 » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 17:13)

İstanbul Hava Sporları yazdı:
seccckin yazdı:#dayanNihatBaşkan

diren Nihat başkan!!

+5

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 21:38)

25 oldu :D
Kayseri Havacılıktan Mehmet İshak Budak'ında dilekçesi var. Ondada imza sayısı 7.

Kullanıcı avatarı
Çaylak_
Ad Soyad: İsmail Avcı
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Çaylak_ » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 22:15)

+1 .. 26 oldu

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Champion » 1 on yıl 8 ay önce (28.06.2013, 10:58)

Ha gayret.. Kapattıracaksınız Federasyonu arkadaşlar, az kaldı!!
Semih

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 8 ay önce (28.06.2013, 12:07)

Semih hocaya katılıyorum....

Moderatör arkadaşlarım mesajımı silebilirsiniz lakin DİREN, DAYANLI mesajların ne maksatlı kullanıldığını kundaktaki çoçuklar bile bilir. Lütfen adil olalım......

Kullanıcı avatarı
OSMAN 1967
Ad Soyad: Osman Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen OSMAN 1967 » 1 on yıl 8 ay önce (28.06.2013, 18:06)

kapanırsa bir şey kaybetmiş sayılmayız nede olsa kendi oyu ile seçilmiş bir başkan var değilmi.......... bu sözlerin sahibi ve destekçileri düşünsün.
Bu noktaya getiren onlar.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 8 ay önce (28.06.2013, 23:37)

Tokat sportif Havacılık Kulübü olarak verdiğimiz oya sahip çıkıyoruz bizide dahil edebilirsiniz

Başkan
Mehmet Bayraktar

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen Berussa » 1 on yıl 8 ay önce (29.06.2013, 02:36)

Champion yazdı:Ha gayret.. Kapattıracaksınız Federasyonu arkadaşlar, az kaldı!!
Semih

:+1:

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 8 ay önce (29.06.2013, 10:25)

Champion yazdı:Ha gayret.. Kapattıracaksınız Federasyonu arkadaşlar, az kaldı!!
Semih

Bariz hukuksuzluğu, hak gaspını sen görmüyor musun Semih?

Biz mi kapattırıyoruz şimdi Federasyonu? Böyle mi oldu? İnsaf be abi, yarın yüzyüze bakacağız, biraz vicdanını dinle Allah aşkına.

Kulüpler burada hakkına sahip çıkıyor. Sonuna kadar hak edilmiştir, kimse itiraz edemez. Eğer birileri seçim sonucunu hazmedeyip arka kapıdan "Federasyonu kapatma" gibi yollara giderse vebali de onun üstüne olur. Kimse boşu boşuna meşru hakkını arayanlara çamur atmasın.

#diren şeklinde başlayan mesajların politik olmadığını düşünüyorum ben. Güncel bir ifade şekli olduğu için arkadaşların öyle yazdığını düşünüyorum. Bizim hak arayışımızın politik bir mesajı yok, yayınladığımız ortak mesaj ve dilekçelerimiz gayet net bence.
-levent

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen Champion » 1 on yıl 8 ay önce (01.07.2013, 10:11)

levo_redkid yazdı:Kulüpler burada hakkına sahip çıkıyor. Sonuna kadar hak edilmiştir, kimse itiraz edemez. Eğer birileri seçim sonucunu hazmedeyip arka kapıdan "Federasyonu kapatma" gibi yollara giderse vebali de onun üstüne olur. Kimse boşu boşuna meşru hakkını arayanlara çamur atmasın.-levent

Bu noktaya gelmemize öncelikle beceriksiz başkan adayınız Nihat Bey, daha sonrada bu duruma bile bile lades diyen kulüpler sepep olmuştur. Vebalide onların boynunadır.

Ne olacağını bekliyordunuz..?

Durun size daha karamsar bir tablo çizeyim...!
Nihat bey göreve gelse ne yapacak?
GSM ve Bakanlık arkasındayken bile yaptığı yapamadığı işler belliyken, karşısındayken ne yapmasını bekliyorsunuz..?
Sizde akıl fikir olmayabilir.., Kendisi bu kadar zaman GSM de görev yapmış bu aşamadan sonra ne olacağını zannediyor...

Dayan Diren diyen arkadaşlara söylüyorum.. Bu iş size bize dayanır!
Hala anlamamakta ısrar eden "sözde Demokrat kesim" dikkatle okusun..!

Nihat bey bugüne kadar gerçekleştiremediği altyapı , yönetmelikler, beceriksizlikler mukabilinde, etrafında oluşturduğu, vaatler, malzeme yardımları, PWCA destekleri ile işlemeyen çarkı lehine çevirmiş olabilir....

Bu andan sonra THSFye 5 kuruş ödenek çıkmaz ve THSF hiçbir şekilde faaliyet gösteremez. Bu aşamadan bir sonraki gelişme Federasyonun Kapatılmasıdır... Bu ihtimalden daha kötüsü varmıdır..? Bana soruyorsanız Nihat beyin göreve gelmesidir derim... Hele şu anda Bakanıda karşısına almışken olacakları düşünmek bile istemiyorum...

Fikirlerimin sonuna kadar arkasındayım...
Yanlış düşündüğümü sanan arkadaşlarla Bayramörende oturup tartışırız..
Yanlız tartışacak arkadaşlar konuyu çalışıpta gelsin..!
Zira ben çok hazırlıklıyım...!

Semih

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 8 ay önce (01.07.2013, 11:11)

Surda yazilanlara bakiyorumda gercekten icler acisi halimiz , konuyu yikilmak istenen topcu kislasi, gezi parkina baglayanlar sanki bileginin hakki ile kazandigi secimin ,sonucunda haklari gasp edilenler , obamaya mektup yazanlar ,meclis baskanina Cemil Cicege fax yollayanlar ,gercekten cok komiksiniz. Sadece benim kulubumun 2 delege oyu gasp edildi , Ahas, isuk,canhavk in toplam 5 _6 oyu calindi delege listesini GSGM yollayan teknik kuruldur onlarda zaten 3_4 delege oyu ile taclandirildilar bizim oykarimiz gasp edilirken neredeydiniz ey DEMOKRASI SAVUNUCULARI .
Sonuna kadar desteklediginiz baskaniniz mazbatasini alsa ne olur almasa ne olur 3 yilda ne icraati olduda bundan sonra ne olacak zannediyorsunuz sapkasindan size parasutmu cikaracak , diren diye yazanlara bir bakin bakalim federasyonla , camia ile ne kadar alakalilar ha gayret Semih Sayir in dedi gibi az kaldi THSF kapanmak uzere o zaman bakalim ne yapacaksiniz...

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 8 ay önce (01.07.2013, 13:28)

Daha önce silinen mesajımda da belirttiğim gibi Direnli Dayanlı hareket tarzı Nihat Başkana zarardan başka birşey getirmez. Nihat Başkanın seçimi kazandıktan sonra görevlendirilmemesinin hiç bir açıklaması olamaz, Genel Müdürlük seçimden önce aday olma demiş ama kendi bürokratlarının tamamına oy kullandıramamışlardır hata Genel Müdürlükte eğer Nihat Başkanı istemiyorsunuz o zaman bürokratlarının tamamının oy kullanmasını sağlarsın bunu yapamıyorsan durumada rıza gösterirsin. Birde madolyonun öbür yüzüne bakalım Nihat Başkanımız yıllardır GSGM bünyesinde ve Veleybol Federasyonunda görev yaptı kendisini Genel Müdür ve Bakan istemiyorsa bu durumunda Nihat başkana görevlendirme yapsada bu Federasyondan hayır beklenirmi? bir icraat yapabilir mi? Nihat Başkan bu soruya cevap verirse ona göre yıkalım dökelim vesselam..... Bu sorunun cevabı olumsuz olursada Nihat Başkana düşecek görev camianın önünü açmak olacaktır...... Hava Sporları Federasyonunun kapatılıp Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonuna bağlanırsa hiç şaşmayalım bu şekildede söylentiler çıkmakta......

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 8 ay önce (01.07.2013, 17:59)

Yıllar önce gazetede yazmaya başlayan Can Yücel bir yazısında göt'ü g..t yazmayıp da aleni olarak göt yazdığı için soruşturma geçirir, tutuklanır duruşmaya çıkar ve sonra da beraat eder.
Hakim şaire sorar: Sayın yücel neden böyle yazdınız? Biliyorsunuz ki bu tür kelimeleri yazmak yasaktır ve suçtur.

Can Yücel savunmasına bir fıkra anlatarak başlar.
Köyde ateşlibir hasta vardır, kasabaya doktora götürürler. Doktor hastaya fitil verir ve akşama anüsten kullanmalarını söyler. Köylüler tabi 'tamam dohtor bey' diyip köye giderler. Köydeki herkese sorarlar, en bilgelere bile, ama kimse anüs ne demektir bilemez bu yüzden hastaya bir türlü ilacı veremezler, hastanın da durumu gittikçe kötüleşmeye başlar. Bunun üzerine köylü, doktora, koca devletin koca doktoruna telefon etmeye karar verir ama kimse buna yanaşmaz. Ne cüret di mi! Doktoru arayacak bi köylü... Neyse durumun vehameti üzerine muhtar aramayı kabul eder. Bütün köylü toplanır santrale, muhtar arar, "biz ne yapacaamızı bilemedik dohtor bey" der. Doktor da anlayacaklarını düşünüp makattan verin o zaman der. Yine tüm köye sorarlar, komşu köylere birilerini yollayıp sordururlar, ama makat ne bilen yoktur yine. hasta ise gitti gidecek, ateşler içinde kıvranıyor baya. İhtiyar meclisi toplanır, son çare doktorun bir kez daha aranmasına karar verilir. Bu sefer yine kimse doktoru aramak istemez. Nihayetinde yine biri kandırılır, telefonun başına geçer, ama bi yandan söylenmektedir; "çok kızacak dohtor çok!" diye. Sonunda telefonu açar, durumu anlatır ne yapmamız gerekir tam anlamadık diye. Doktor durumun farkına varır nazikçe "götünüze sokacaksınız beyfendi" der. Telefondaki köylü, yüzü allak bullak, döner köylülere "ben demiştim doktor çok kızacak diye" der. Bunun üzerine Can Yücel "bu memlekette göte göt denir" der ve sonrasında hakim beraat verir.

Herkes yazdığından sorumludur, buna kattığınız anlam sizi ilgilendirir, tüm forumda tek bir cümleye alerjiniz varsa (diren)

bence bunu tahlil etmeniz gerekir.
Merak ettim Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünden baktım. Direnmek: Herhangi bir düşüncede, bir istekte veya bir durumda ayak
iremek, inat etmek, ısrar etmek, taannüt etmek. Yani bu kelime herhangi bir sansüre mahal değildir.
Diren kelimesini politik bir amaçla kullanmadım, yazarken aklıma böyle bir şey gelmemişti siyaseti foruma taşımak forumu bitirir diye düşünüyorum, bu şekilde kullanılacağına hiç ihtimal vermedim ve malzeme edilip siyasetin gerçekten foruma taşındığını üzülerek görüyorum. Levent arkadaşımız güzel ifade etmiş, açıkçası ben bu kadar güzel ifade edemezdim.
levo_redkid yazdı:diren şeklinde başlayan mesajların politik olmadığını düşünüyorum ben. Güncel bir ifade şekli olduğu için arkadaşların öyle yazdığını düşünüyorum. Bizim hak arayışımızın politik bir mesajı yok, yayınladığımız ortak mesaj ve dilekçelerimiz gayet net bence.
-levent

Kaldı ki daha yeni moderatörü olduğum bir yamaç paraşütü grubunda (XC Cross Country), yakın zamanda aynı görüşte olduğum bir arkadaşın siyasi mesajını, grupta yeri olmadığı için kınadım ve sildim, bu forumda üye olan 166 üye arkadaşımız da şahittir.

Not: Musatafa Çelik'in mesajının silinmesini kınıyorum, o mesajı okumuştum. Silinmeyi gerektirecek bir içeriği yoktu, forumda keyfe keder ya da kişisel tercihlere göre kırpmalar olduğu izlenimi uyandı.

Asıl önemli not: Federasyon kurulma fikri ilk çıktığı günlerde (bundan uzun yıllar önce) herkes umutlanırken ben pek heves etmemiştim açıkçası, çünkü başka bir spor federasyonun sıkıntısını yaşıyordum ve sistemin saçmalığını gözlemliyordum. Her dönem hükümet yanlısı saçma adamlar başkan oluyor, yetersiz sporcular eğitmen oluyor, uluslararası nitelikte sporcular neredeyse lisans alamayacaklar, seni ipleyen yok tabi söz hakkın yok ki, milli sporcular resmen niteliksiz insanlardan oluşuyor, ödenek ve malzeme desen hakiki sporcu avcunu alıyor muabbeti iyi olan parsayı götürüyor..nokta..nokta..nokta...
Fakat bizim federasyonda işler farklı gitti, bunu da camianın kalitesine bağlıyorum, federasyona arzu ettiğimiz yapıyı vermek için müdahil olabiliyoruz, bir daha olur mu bilmem ama başkanı kendimiz seçebiliyoruz, bunun yanında mevcut başkanın özerkleşme isteği var.

Bu federasyonun kuruluş amaçlarından bir de THK'ya tepki ve denge unsuru oluşturması idi. THK'da rahatsız olunan konu bizi temsil etmemesi, kendimizi ifade edememizdi, sonuç olarak başkanı biz seçemiyoruz. Şimdi federasyonda dayatmayı kabul edersek aynı kapıya çıkarız günün sonunda bu sefer başımıza derdi kendimiz inşa etmiş oluruz, e derdimiz neydi o zaman!

Dayatmaya karşı "diren" Nihat başkan dedik, kötü bir şey demedik, çünkü biliyorum ki onun için en kolayı ve keyiflisi bırakıp gitmek. O yüzden bence zorlamayın, bakın nezaketten göte de göt demiyoruz lütfen ısrar etmeyin!

Kullanıcı avatarı
onurii
Ad Soyad: Onur İşsever
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen onurii » 1 on yıl 8 ay önce (02.07.2013, 10:17)

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ OLARAK İMZALADIK...

Not: Musatafa Çelik'in mesajının silinmesini kınıyorum, o mesajı okumuştum. Silinmeyi gerektirecek bir içeriği yoktu, forumda keyfe keder ya da kişisel tercihlere göre kırpmalar olduğu izlenimi uyandı.

Benimde yazdıklarım silinmiş. Biz başlık altında Mustafa Beyle kavga etmedik, birbirimize hakaret etmedik. Herkes kendi tercihini bildirdi. Silinen mesajdan dolayı bende moderatörü kınıyorum. Forumda ki tahammülsüzlükten dolayı bir şey yazacağımız zaman 5 kere düşünüyorduk. artık düşünmeye gerek yok siz zaten kafanıza göre siliyormuşsunuz :?