Bilgi paylaşımi

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
alkan51
Ad Soyad: Serkan Alkan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Bilgi paylaşımi

Mesaj #1 gönderen alkan51 » 1 on yıl 7 ay önce (20.08.2013, 12:24)

Biliyoruz kı burada hem acemi hem usta pilotlar mevcut
Lakin acemi pilotların bilgi ihtiyacı olmasına rağmen usta pilotlar bu bilgileri mezara götürmekte ısrarci davranıyorlar
Kimileride havalara girip off senle uğraşacam kardesim gibisinden ithamlar da bulunuyor
O zaman burada işin yok kardesim senin çık forumdan takip etmeyi bırak
Ohh be icimi döktüm vala :)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 7 ay önce (20.08.2013, 22:18)

Serkan sitemini anlıyorum ama belkide arkadaşlar usta pilot deyiminiz karşılığında mütevazilikleri nedeniyle cevaplamak istemiyor olabilirler bende ustalık iddiasında değilim ancak tecrübeli bir pilot emekli bir öğretmen büyüğün olarak sorularını cevaplayabilirim :)

Kullanıcı avatarı
Sahipsiz
Ad Soyad: Serkan Kurd
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Sahipsiz » 1 on yıl 7 ay önce (20.08.2013, 23:34)

Bende bu spora yeni başlayan birisi olarak www.paraglidingforum.com gibi yabancı forumlarıda takip ediyorum. Bilgiler genelde sorulan soruların veya yüklenen videoların içerisinde veriliyor. Bu forumda paylaşım beklenebilmesi için birazda bizim gibi yeni pilotların birşeyler koyması lazım ortaya.

Birde youtube'da bol miktarda video var. Bunlardan bazıları sayfa ve bunlara abone olarak hergün yeni eklenen bir çok içeriğe ulaşabilirsin.

Son olarak yazılı kaynaklar var. Mehmet Can GÜL'ün çok güzel bir kitabı var. Bir tane edinmeni ve okumanı şiddetle tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 00:12)

Forum iyi incelenirse cevaplanmayan pek soru olmadığı ortaya çıkacaktır.

Kullanıcı avatarı
Ural32
Ad Soyad: İsmail Ural Sarı
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Ural32 » 1 on yıl 7 ay önce (25.08.2013, 10:10)

Forum iyi incelenirse cevaplanmayan pek soru olmadığı ortaya çıkacaktır.

Şener Bey in dediği gibi cevaplanmayan pek soru yok..
Bazı arkadaşlar hariç kaliteli video paylaşımı konusunda biraz eksiklik var o kadar...

Kullanıcı avatarı
huzzik
Ad Soyad: Salih ÜNLÜTÜRK
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen huzzik » 1 on yıl 6 ay önce (26.08.2013, 19:14)

Serkan saydır acıma bana istediğini sor :lol:

Kullanıcı avatarı
birisi34
Ad Soyad: Ufuk Bulut
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen birisi34 » 1 on yıl 6 ay önce (27.08.2013, 22:07)

forumda usta bir pilotun sorulan bır soruya yanıtlamadıgına pekde şahıt olmadım. fakat sivl havacılıkda yamaç paraşütünde yada paramotor pılotları arasında şı yada bu kişi demek istemem lakin sorulan sorulara istemeyerek yanıtlayan yada sorulan bır soruya karsın '' yooo bana bundan sonra bır sey sorma sen egıtım almamıssın sana yanıt vermeyecegım '' demelerine bir mana veremıyorum ve yanıt vermeyecegım demesındekı gerekcesıde karsısındakı kısının egıtım almamıs olması ama bu egtım almamıs kısı kendısınden cok daha ıyı ucusları var. ben böyle bır hadıse ıle karsılastım. bu veya buna benzer durumlardan anladımkı bazı haddını bılmez kısıler bu spor cok az sayıda kısılerın tekelınde kalsın elit bır sayıda özel sayılabılecek az kısının yapabıldıgı bır spor olsun demekteler cunkı paramotor sporuna başlayacak kısıye '' bak bu spor 25 000 tl yada 30 000 tl ye maal olur demelerındekı mana nedır o zaman bunun adını sız koyun. ben bu söze oldukca kızıyorum hoşta karsılamıyorum . bildiklerini kimse ile paylaşmamak yada bana bu spor ıle ılgılı asla soru sorma yanıtlamam yada bu spor 25 000 tl 30 000 tl ye maal olur bu kadar paran varsa başla demek ne ıse burjuvazi aklı ile yaklaşmakda o demektir. bu spor isteyen her kişinin yapabilecegi bir aktivitedir yoksa bu sportıf havacılık yamaç paraşütü paramotor pilotlugu kımsenın evının arka bahcesı kımsenın tekkesı kımsenın kendı egemenlıgındekı bir oluşum degıldır her kişi kendı sınırlarını bılırse haddını aşmaz ise hiç bir delide o kişinin karsısına cıkıp aman efendim haddınızı aştınız demez.zorlaştırmayalım kolaylastıralım haaaa emniyetsizde kimseyi unuçmayalım ama istekli arzulu genc kardeşlerimizinde heveslerini kırmayalım kazasız belasız kalkışlar inişler uçuşlar temenni ederim.

Kullanıcı avatarı
alkan51
Ad Soyad: Serkan Alkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen alkan51 » 1 on yıl 6 ay önce (27.08.2013, 22:22)

Ah ah Ufuk hocam anlatmış demek istediklerimi Elinize Dilinize gonlunüze sağlık :)

Kullanıcı avatarı
denizkara
Ad Soyad: Deniz Kara
Pilot Menüsü: 

Bilgi paylaşımi

Mesaj #9 gönderen denizkara » 5 yıl 4 ay önce (17.11.2018, 17:18)

Adam sinirlenmiş.

Kullanıcı avatarı
merhas10
Ad Soyad: Merhas Sarı
Pilot Menüsü: 

Bilgi paylaşımi

Mesaj #10 gönderen merhas10 » 1 yıl 7 ay önce (01.08.2022, 16:07)

Türkiye'de ticari pilot lisansı eğitimlerinden mezun olan pilotların tamamı havayollarında bir kariyer hedeflediklerinden dolayı sadece hava yolları beklentilerine istinaden gereksinimler belirtilmiştir.

Öncelikle en önemli gereksinim İngilizce bilgisi olarak öne çıkıyor. Her ne kadar her havayolunun belirlediği bilgi seviyesi farklı olsa da eğitime başlangıç için en azından orta veya iyi seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir. Hedeflenen havayolunun beklentisine göre de eğitim süresince İngilizce bilgisi geliştirilebilir.

Gerek Ticari pilot lisansı eğitimi veren uçuş okulları gerekse birçok havayolu günümüzde pilotları işe alırken veya ticari pilot lisansı eğitimine başlarken "Aptitude test" yani yetenek testine tabi tutmaktalar. Özellikle birkaç firmanın sistemi ülkemizde birçok havayolu tarafından kullanılmaktadır. Bu yetenek testlerinin içerikleri hakkında bazı bilgilere Öğrenci Pilot Seçiminde Kullanılacak Test Talimatı SHT–1T’den ulaşabilirsiniz. Bu tip testler sonucunda katılımcı hakkında bir değerlendirme trendi elde edilmekte ve konusunda eğitimli psikologlar tarafından yapılan değerlendirmeler ile havayolu veya uçuş okuluna bir tavsiye belirtilmektedir. Genelde bu süreçten başarılı olan adayları şirket yöneticilerinin de katılacağı Türkçe ve/veya İngilizce bir mülakat beklemektedir.https://inooster.com/tr/oyunlastirma-nedir/