federasyon lağvedildimi????

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 5 ay önce (01.10.2013, 12:23)

Levent +1

Bende şimdi ne olacak araştırması yapar iken,Nihat Bey'in bu akşam 01/10/2013 salı akşamı,Sport tv de saat 20,00-21,00 arası canlı yayında ve yarın sabah 02/10/2013 çrş Best fm de saat 08,00-10,00 arasında canlı yayında son gelişmeler hakkında canlı yayınlara katılarak bilgi vereceğini öğrendim.Konuya ilgili arkadaşların takip etmesi iyi olacak.

Kullanıcı avatarı
H.İbrahim
Ad Soyad: Halil İbrahim Özkalender
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen H.İbrahim » 1 on yıl 5 ay önce (03.10.2013, 12:56)

2000-2001 yıllarında sırf özerk bir yapılanmaya sahip olmak adına yapılan toplantıları hatırlıyorum...yıllardır federasyon için çabalayan emek sarf eden abilerim ve kardeşlerimresmen bu spor bir yerlere gelsin diye yırtındılar...Sonuç yaptığımız spordan bir haber olan birilerinin iki dudağının arasında kaldı her şey....Üzücü bir durum...

Peki çözüm ne olabilir diye düşünürken aklıma emsal alıp girişilebilecek bir yöntem geldi.Gerçi ne kadar uygulanabilir bunu tartışmak gerek...

Bildiğiniz gibi Türkiye de TDF adı altında bir dağcılık federasyonu var ve bu federasyon Uluslararası Dağcılık Federasyonuna üye konumda...Bizdeki FAI gibi bir yapılanma...
Zirve Dağcılık ve Doğa sporları kulübü izmir merkezli bir kulüp ve Türkiye'nin 26 noktasında şube ve temsilcilik açmış bir yapılanmadır...Kulüp,Uluslararası Dağcılık Federasyonuna üyelik başvurusu yaptı,olayın ardını uzun süredir kolluyordu.Sonrasında Nepal'de toplantıya davet edildi ve ardından eğitim komisyonu kurularak belirlenen şartlar niteliğinde eğitmen yetiştirme programları başlatıldı.Uluslararası Dağcılık Federasyonundan denetim için uzman eğitmenler geldi.Gerekli denetimleri yaptı ve TDF eğitim konusunda denklik alamazken Zirve Dağcılık kulübü denklik aldı hatta yanılmıyorsam üyeliği kabul edildi.

Burdan yola çıkarak tek bir çatı altında toplanılsa ve illerde bu kulüpleşmeye ait şubeler kurulsa.Örneğin merkez Ankara olsa ve belirlenen spor kulübü altında bizler il bazında şubeleşsek...Kendi yapılanmamızı yaparak FAI'ye başvursak nasıl bir süreç işler...Sonucunda kendi bağımsız yapılanmamızı kurabilirmiyiz...

Sadece bir fikirdir.Üzerinde beyin fırtınası yapmak gerek... :D

Kullanıcı avatarı
3333feet
Ad Soyad: Cem Aydın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen 3333feet » 1 on yıl 5 ay önce (03.10.2013, 20:50)

+1

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen foton » 1 on yıl 5 ay önce (03.10.2013, 20:51)

Advance yazdı:2000-2001 yıllarında sırf özerk bir yapılanmaya sahip olmak adına yapılan toplantıları hatırlıyorum...yıllardır federasyon için çabalayan emek sarf eden abilerim ve kardeşlerimresmen bu spor bir yerlere gelsin diye yırtındılar...Sonuç yaptığımız spordan bir haber olan birilerinin iki dudağının arasında kaldı her şey....Üzücü bir durum...

Peki çözüm ne olabilir diye düşünürken aklıma emsal alıp girişilebilecek bir yöntem geldi.Gerçi ne kadar uygulanabilir bunu tartışmak gerek...

Bildiğiniz gibi Türkiye de TDF adı altında bir dağcılık federasyonu var ve bu federasyon Uluslararası Dağcılık Federasyonuna üye konumda...Bizdeki FAI gibi bir yapılanma...
Zirve Dağcılık ve Doğa sporları kulübü izmir merkezli bir kulüp ve Türkiye'nin 26 noktasında şube ve temsilcilik açmış bir yapılanmadır...Kulüp,Uluslararası Dağcılık Federasyonuna üyelik başvurusu yaptı,olayın ardını uzun süredir kolluyordu.Sonrasında Nepal'de toplantıya davet edildi ve ardından eğitim komisyonu kurularak belirlenen şartlar niteliğinde eğitmen yetiştirme programları başlatıldı.Uluslararası Dağcılık Federasyonundan denetim için uzman eğitmenler geldi.Gerekli denetimleri yaptı ve TDF eğitim konusunda denklik alamazken Zirve Dağcılık kulübü denklik aldı hatta yanılmıyorsam üyeliği kabul edildi.

Burdan yola çıkarak tek bir çatı altında toplanılsa ve illerde bu kulüpleşmeye ait şubeler kurulsa.Örneğin merkez Ankara olsa ve belirlenen spor kulübü altında bizler il bazında şubeleşsek...Kendi yapılanmamızı yaparak FAI'ye başvursak nasıl bir süreç işler...Sonucunda kendi bağımsız yapılanmamızı kurabilirmiyiz...

Sadece bir fikirdir.Üzerinde beyin fırtınası yapmak gerek... :D
+1

neden olmasın? tabi fırtınayı nasıl çıkaracağımızı bulmakta gerek.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen bartsay » 1 on yıl 5 ay önce (03.10.2013, 22:24)

Advance cok dogru bir tesbitte bulunmuş
Ama yola çıldında ne olur
Onun otesinde kulupler birlesip federasyon kurabilir
Kurulan federasyonun maddi bir faydası olmaz ama egitim akreditesi saglar
Belge hazirlar
Okadar :?
Her kulup yilda 1500 tl butceyi federasyona akarmali en az

Kullanıcı avatarı
H.İbrahim
Ad Soyad: Halil İbrahim Özkalender
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen H.İbrahim » 1 on yıl 5 ay önce (04.10.2013, 12:40)

Kesinlikle kulüplerden merkeze yıllık belirli bir ücret aktarımı söz konusu olmalı...Zaten emsal alınan yapılanmada da böyle bir durum söz konusu...Eğitimler ücretli olmalı ve merkeze bağlı bir eğitmen kadro tarafından verilmeli...Gerekirse lokal çalışmalar yapılabilir...
Hatta tüm bunları masaya dökmek üzere bu yapılanmada yer almak isteyen kulüplerden 1-2 kişi katılmak şartıyla bir toplantıda düzenlenebilir...

Tabi bütün bunları ifade ediyoruz ama ölüdeniz de giriş ücretleri için Bartuğ Sayın'a vekalet verelim bu işin ardını kovalayalım dedik...arkası gelmedi...şöyle vekalet veririz şu kadar kişiyiz diyen bir çok kişi dönüş yapmadı diye biliyorum...Sonuç böyle olacaksa bu işe kalkışmanın manasıda kalmıyo...adam akıllı destek olmadıkça akıbetimiz belli...!

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (10.10.2013, 11:26)

-
Selamlar

Bir süredir yurtdışında olduğum için pek takip edemedim arkadaşlar.
Benim bu süreçteki tutumum kendi açımdan net olmasına rağmen bazı arkadaşlarımızın kafası karışmış olabilir.

THSF de görev yapan bazı memur arkadaşlar THSF nin resmen kapatılarak Gelişmekte olan Sporlar Federasyonuna branş olarak bağlandığını teyit ettiler.

Bu noktaya nasıl geldik...?
Deyim yerindeyse THSF bizim için yıllar süren çabalar sonrası ortaya çıkan Federasyonumuz, bir anlamda Sancak Gemimizdi. Bu geminin başındaki kaptanın deniz tecrübesi yoktu. Buna rağmen deneyimsiz personel ve görülmemiş bir beceriksizlikle limadan ayrılmaya kalkarken ilk seferine başlayamadan gemiyi batırmış oldu...
Ben kendi açımdan haklı gördüğüm bazı bu sebeplerden dolayı yetersiz kaptanla sefere çıkmayı red ettim. Buna rağmen bazı arkadaşlarımız sağolsunlar yetersizliğini daha önce ispatlamış olan kaptanı tekrar geminin kumandasına getirdiler ve ilk sefere gemiye kendileride binerek denize açıldılar.. Malesef gemimiz daha açık sulara bile çıkamadan battı, batırıldı..
Bu süreçte mürettebatda bulunan ve kaptana tabi olan arkadaşlar daha fazla yara alsada; batan gemi hepimizin olduğu için hepimiz beraber üzüldük.

Nihat bey yönetimle inatlaşmayıp görevden affını isteseydi durumumuz farklı olabilirdi.
Federasyonumuzun kapatılmasında en büyük hatayı Kendisinde ve akabinde öngörüsü eksik olan arkadaşlarımızda görüyorum.

Bu andan sonra ne olur?
Yamaç paraşütü bir branş olarak Gelişmekte olan Sporlar içerisinde faaliyetini sürdürecektir. Muhtemelen oraya bizim aramızdan Deneyimli bir asbaşkan ihtiyacı doğacaktır.
Yapılanmamıza tekrar devam etmemiz, çalışmalarımızı tamamlayıp Yeniden ayrılmamız ve Özerk olmamız gerekiyor..

Bu süreç benim tahminlerime göre en az 2 yıl gibi bir sürede gerçekleşebilir.

Bunun dışında devamlı bahsettiğimiz ve bir türlü gerçekleştiremediğimiz Kulüpler Federasyonununda en kısa zamanda tüm kulüplerimizin katılımı ile kurulmasında sayısız faydalar var..
Yeni başkanımız teknik bilgi ve tecrübemden yararlanmak isterse gönüllü olarak yeniden ve hızlı bir şekilde eksikliklerimizi tamamlamak üzere yapılacak çalışmalara katılırım ve karşılıksız mesai yaparım.

Pes etmeyeceğiz!

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 5 ay önce (11.10.2013, 12:49)

Merhabalar,

İnsana sormazlar mı son federasyon seçiminde deniz görmüş bir kaptan vardı da bu kulüpler mi seçmedi :D. Yanlış bilmiyorsam seçenekler arasında bir eski kaptan vardı bir de hiç deniz görmeyen bir kaptan adayı. Tahminim kulüpler en azından 1 kere de olsa denize açılmaya çalışmış birini seçme eğiliminde oldular. Az tecrübe sıfır tecrübeden iyidir mantığıyla. Adem abi seçim adayı olarak kalsaydı birçok kulübün Adem abiye oy vermiş olacağını tahmin ediyorum. Deniz görmüş birisi.

Kusura bakma Semih abi lakin söylemlerini samimiyetsiz ve siyasi buluyorum. Keşke karşılıksız mesaiyi ilk federasyon kurulduğunda yapma niyetinde olsaydın. Yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar bu işler bedava yapılmaz diyordunuz (ki bence hakkınız vardı). Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın aklımda öyle kalmış.

Geçmişe bir sünger çekersek bu durumda karşılıksız mesai yapmanı takdirle karşılıyorum.

Umut

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (11.10.2013, 21:05)

aslan_umut yazdı:Merhabalar,

İnsana sormazlar mı son federasyon seçiminde deniz görmüş bir kaptan vardı da bu kulüpler mi seçmedi :D. Yanlış bilmiyorsam seçenekler arasında bir eski kaptan vardı bir de hiç deniz görmeyen bir kaptan adayı. Tahminim kulüpler en azından 1 kere de olsa denize açılmaya çalışmış birini seçme eğiliminde oldular. Az tecrübe sıfır tecrübeden iyidir mantığıyla. Adem abi seçim adayı olarak kalsaydı birçok kulübün Adem abiye oy vermiş olacağını tahmin ediyorum. Deniz görmüş birisi.

Kusura bakma Semih abi lakin söylemlerini samimiyetsiz ve siyasi buluyorum. Keşke karşılıksız mesaiyi ilk federasyon kurulduğunda yapma niyetinde olsaydın. Yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar bu işler bedava yapılmaz diyordunuz (ki bence hakkınız vardı). Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın aklımda öyle kalmış.

Geçmişe bir sünger çekersek bu durumda karşılıksız mesai yapmanı takdirle karşılıyorum.

Umut

Yanlış biliyorsun...
Ayrıca okuduğunu anlayabildiğinden bile şüpheliyim...
Nihat beyin kaptan olmadığı, olmaya yetecek vasıfları bile taşımadığını ilk günlerden beri iddia ediyordum. Kendiside eylemleri ile bizi haksız çıkarmadı sağolsun...
Yukarıdaki hususda seninle hemfikir olan fazla insan olduğunuda sanmam.

Ben karşılıksız mesaimi, saygı duymadığım ve inanmadığım yönetime karşı tabiki yapmam ve nedenini daha önce yazdığım yazıda açık olarak belirtdim.

İdeal olarak en uygun adayımız Tahsin abiydi. Müdürlükte yaptığımız görüşmeler sonrası şu anda Nihat beyin içinde bulunduğu ve bizide sürüklediği felakete sebep olmamak için özveri ve öngörü ile seçimden çekilmiştir. Büyük bir ihtimalle Tahsin abide kazansa sonuç değişmeyecekti. En iyi ihtimalle göreve gelse bile destek ve maddi kaynaklardan yoksun bir federasyonun işlevsel olmasının şu an için mümkün olmadığı malümdür.

Biz özerk olana kadar en fazla yolu ve yardımı müdürülüğün adayı ile alırdık. Bu konuda bir şüphem yok. Neticede sonuç görüldükten sonra tartışmalarında bir anlamı kalmıyor. Daha önceki yazılarımızda ne dediysek aynen oldu. Sizler gibi öngörüsü sağlam olan arkadaşlar sayesinde biz daha çok federasyon kapattırırız...

Ademinde dün, bugün veya yarın o koltuğu doldurabilecek vasıfları olduğuna inanmıyorum. Cevap hakkı doğmaması için bu konuda konuşmak veya yorum yapmakda istemem.

"Samimiyetsiz ve siyasi" kısmına gelince...!
Beni tanıyanlar bilirler, burada da yoruma gerek yok...
Siyasetle ilgilenseydim başkanlığa kendim aday olurdum...

Semih

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 5 ay önce (11.10.2013, 22:02)

Champıon +1

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 5 ay önce (11.10.2013, 23:15)

Madem öyle, bende konuya dahil olayım.
Umut Aslan +1

Semih Bey Merhabalar,
Öncelikle sizinle hiç tanışmadığımızı belirtmek isterim. Fakat özellikle son üç yıldır okuduğum mesajlarınızdan, biraz kafanızın karışık olduğunu anlayabiliyorum. Lütfen bunu nasıl anladığımı sormayın sadece yazdıklarınıza kendiniz bir göz atın. Yada tanıdığınız ve güvendiğiniz birine sesli olarak mesajlarınızı okutun ve objektif gözle insanların sizi nasıl biri olarak tanıyabileceklerini bir düşünün.

İsterseniz benim gözümden ben anlatayım.

Ypforumdaki iddialı nickname’miniz, gökyüzündeki tüm yıldızların yeryüzüne inip sizin apoletlerinize konması gibi, başdöndürücü sayıda yıldızlarınız, dünyadaki sayılı markalardan birinin dealer’ı olmanız, altın renginde bir kupayla süslenmiş bir yarışma pilotu ibaresi ve gerçekten güzel organizasyonlara imza atmanız tüm pilotların hayalidir.
Hele hele yeni başlayan pilotların gözünde hemen hemen bir süperman’siniz. Tabiî ki benim gözümde de böyle bir süper kahramandınız. Neden di’li geçmiş zaman kullandım???? Çünkü bu kadar övgüye mazhar sıfatları kendi bünyesinde toplamış bir kişinin, camia içinde süper işlere imza atmasını beklerdim.
Fakat benim tanıdığım süper kahramanlar içinde yaşadıkları toplumun değer yargılarına sahip çıkan, birlikte aynı kaderi paylaştığı ve paylaşacağı insanlara yardımcı olmaya çalışan, kendi çıkarlarını değil; camianın çıkarlarını el üstünde tutan, gerekirse canını!!! (süper kahraman kolay olunmuyor) içinde yaşadığı topluluk için feda edebilecek, kişisel hırs ve istekleri için değilde, topluluğun menfaati için çalışan, sevdimi tam seven; gerektiğinde bir kalemde silen, yüzyüze konuştuğu yada muhatap olduğu kişiyi ezmeye çalışmayıp; tevazu gösteren, kendine yapılan övgüleri yüzü kızarıp mahçup şekilde kabul ederken; yapılan eleştirilerden de kendine pay çıkarabilen, kendini kaf dağında görmeyip, süper kahraman olma yolunda yeni adım atmış arkadaşlarının seviyesine inebilen vs vs. insanlar yada insan üstü yaratılanlardır!!!

Şimdi sadece bir mesajındaki güzel düşüncelerini ve kafa karışıklıklarını inceleyelim.

Yanlış biliyorsun... (Kendinden emin olma durumu, karşısındakinin bilgisini hor görme.)
Ayrıca okuduğunu anlayabildiğinden bile şüpheliyim... (Hakaret)
Nihat beyin kaptan olmadığı, olmaya yetecek vasıfları bile taşımadığını ilk günlerden beri iddia ediyordum. Kendiside eylemleri ile bizi haksız çıkarmadı sağolsun... (İddialarda bulunmak, emin olmamak, dolayısıyla kumar oynamak gereksiz riske girmek. Kendi düşüncelerini başkalarına empoze etmeye çalışmak.)
Yukarıdaki hususda seninle hemfikir olan fazla insan olduğunuda sanmam. (Peşin hükümlü olmak, herkesin kendi gibi düşündüğünü zannetmek ve bunu yaymaya çalışmak.)

Ben karşılıksız mesaimi, saygı duymadığım ve inanmadığım yönetime karşı tabiki yapmam ve nedenini daha önce yazdığım yazıda açık olarak belirtdim. (Kendi kendi ile çelişmek, saygı duymadığı bir insana karşılıksız hizmet etmemek, ama ücreti mukabilinde her türlü hizmeti sunmaya hazır olmak.)

İdeal olarak en uygun adayımız Tahsin abiydi. (Toplumu yönlendirmeye çalışmak ve kendi düşüncelerinin en mükemmel düşünce olduğunu zannetmek.)
Müdürlükte (Hangi müdürlükte????)yaptığımız görüşmeler sonrası (görüşmeler derken, bir dizi görüşme ve fikir alışverişi algılıyorum ve bunların müdürlükte olduğunu düşünüyorum.) şu anda Nihat beyin içinde bulunduğu ve bizide sürüklediği felakete (federasyonun lağvedilmesi mi kastediliyor?) sebep olmamak için özveri ve öngörü ile seçimden çekilmiştir. (müdürlükte!!!, bir dizi görüşmeler sonucu!!!, ben buna kısaca diğer adayın lehine yapılan pazarlıklar sonucu diyebilirmiyim?) Büyük bir ihtimalle Tahsin abide kazansa sonuç değişmeyecekti. (Bir önceki cümledeki başımıza gelen felaket durumunun her halukarda başımıza geleceğini bilmek) En iyi ihtimalle göreve gelse bile destek ve maddi kaynaklardan yoksun bir federasyonun işlevsel olmasının şu an için mümkün olmadığı malümdür. (Aynı empatiye bir önceki federasyon başkanı için sahip olmamak. Kendi belirttiği adayın seçilmesi durumunda bile, bir şey yapılamayacağını itiraf etmek.)

Biz özerk olana kadar en fazla yolu ve yardımı müdürülüğün adayı ile alırdık. (Kendi seçimlerinden çok, güçlü olanı kabul etmek. Süper Kahramanlık yapmak yerine koyun olup, önüne konan otu otlamak.) Bu konuda bir şüphem yok. Neticede sonuç görüldükten sonra tartışmalarında bir anlamı kalmıyor. (Mevcut durumu kabul etmek.) Daha önceki yazılarımızda ne dediysek aynen oldu. (Daha önce federasyonun kapanacağından falan bahsettinizde ben mi okumadım acaba???) Sizler gibi öngörüsü sağlam olan arkadaşlar sayesinde biz daha çok federasyon kapattırırız... (Hadi inşallah, demekki yeni bir federasyon kurulacağından eminiz. Kurulmayan şey kapatılmaz.)

Ademinde dün, bugün veya yarın o koltuğu doldurabilecek vasıfları olduğuna inanmıyorum. (Kendi tercihlerinin daha iyi olduğunu empoze etmeye çalışmaya iyi bir örnek daha) Cevap hakkı doğmaması için bu konuda konuşmak veya yorum yapmakda istemem. (Zaten yeterince yorum yapılmış ve cevap hakkı doğmuş. Bir diğer adayı küçük görüp saygı göstermemek.)

Beni tanıyanlar bilirler, burada da yoruma gerek yok... (Tanımayanlar bile öğrendiğine göre, tanıyanlar haydi haydi biliyordur.)
Siyasetle ilgilenseydim başkanlığa kendim aday olurdum... (Süper Kahramanlar nedense hep liderlere bağlıdır. Sebebi ise eleştirilmeyi sevmedikleri içindir. Liderler eleştirilir, süper kahramanlar övülür)

Yanlış anlamaya mahal vermemek için bir kez daha yazıyorum. Ne Semih Sayır’ı tanırım, ne de, yukarıda mesajından alıntı yaptığım arkadaşı……

Dediğim gibi sadece bir mesajdaki (bana göre) kavram kargaşalığını anlatmaya çalıştım.
Bu kadar uzun yazacağımı kendim bile tahmin etmiyordum. Demek öngörüsüz olduğum için süper kahramanda olamayacağım.
Lütfen, hiç değilse bir tek mesajınızdaki süper kahramanlığınızın üstüne düşen gölgeleri fark etmeye çalışın. Diğer gönderdiğiniz mesajlardan bahsetmek dahi istemiyorum. Yarın öbür gün yüzyüze karşılaştığımızda bu konuyu uzun uzun tartışabiliriz.
Saygılar, sevgiler…..

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 5 ay önce (12.10.2013, 04:32)

Arkadaşalar konunun başlığı federasyon lav edildimi ! bu başlık altında varsa federasyonun akibetine dair bilgimiz paylaşalım, kişilik analiz showlarımız için ayrı başlık altında hiç tanımadığınız insanlar hakkında ,rahat rahat yazabilirsiniz ;)

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (12.10.2013, 11:52)

yyalibuk71 yazdı:Madem öyle, bende konuya dahil olayım.
Umut Aslan +1

Semih Bey Merhabalar,
Öncelikle sizinle hiç tanışmadığımızı belirtmek isterim. Fakat özellikle son üç yıldır okuduğum mesajlarınızdan, biraz kafanızın karışık olduğunu anlayabiliyorum. Lütfen bunu nasıl anladığımı sormayın sadece yazdıklarınıza kendiniz bir göz atın. Yada tanıdığınız ve güvendiğiniz birine sesli olarak mesajlarınızı okutun ve objektif gözle insanların sizi nasıl biri olarak tanıyabileceklerini bir düşünün.

İsterseniz benim gözümden ben anlatayım.

Ypforumdaki iddialı nickname’miniz, gökyüzündeki tüm yıldızların yeryüzüne inip sizin apoletlerinize konması gibi, başdöndürücü sayıda yıldızlarınız, dünyadaki sayılı markalardan birinin dealer’ı olmanız, altın renginde bir kupayla süslenmiş bir yarışma pilotu ibaresi ve gerçekten güzel organizasyonlara imza atmanız tüm pilotların hayalidir.
Hele hele yeni başlayan pilotların gözünde hemen hemen bir süperman’siniz. Tabiî ki benim gözümde de böyle bir süper kahramandınız. Neden di’li geçmiş zaman kullandım???? Çünkü bu kadar övgüye mazhar sıfatları kendi bünyesinde toplamış bir kişinin, camia içinde süper işlere imza atmasını beklerdim.
Fakat benim tanıdığım süper kahramanlar içinde yaşadıkları toplumun değer yargılarına sahip çıkan, birlikte aynı kaderi paylaştığı ve paylaşacağı insanlara yardımcı olmaya çalışan, kendi çıkarlarını değil; camianın çıkarlarını el üstünde tutan, gerekirse canını!!! (süper kahraman kolay olunmuyor) içinde yaşadığı topluluk için feda edebilecek, kişisel hırs ve istekleri için değilde, topluluğun menfaati için çalışan, sevdimi tam seven; gerektiğinde bir kalemde silen, yüzyüze konuştuğu yada muhatap olduğu kişiyi ezmeye çalışmayıp; tevazu gösteren, kendine yapılan övgüleri yüzü kızarıp mahçup şekilde kabul ederken; yapılan eleştirilerden de kendine pay çıkarabilen, kendini kaf dağında görmeyip, süper kahraman olma yolunda yeni adım atmış arkadaşlarının seviyesine inebilen vs vs. insanlar yada insan üstü yaratılanlardır!!!

Şimdi sadece bir mesajındaki güzel düşüncelerini ve kafa karışıklıklarını inceleyelim.

Yanlış biliyorsun... (Kendinden emin olma durumu, karşısındakinin bilgisini hor görme.)
Ayrıca okuduğunu anlayabildiğinden bile şüpheliyim... (Hakaret)
Nihat beyin kaptan olmadığı, olmaya yetecek vasıfları bile taşımadığını ilk günlerden beri iddia ediyordum. Kendiside eylemleri ile bizi haksız çıkarmadı sağolsun... (İddialarda bulunmak, emin olmamak, dolayısıyla kumar oynamak gereksiz riske girmek. Kendi düşüncelerini başkalarına empoze etmeye çalışmak.)
Yukarıdaki hususda seninle hemfikir olan fazla insan olduğunuda sanmam. (Peşin hükümlü olmak, herkesin kendi gibi düşündüğünü zannetmek ve bunu yaymaya çalışmak.)

Ben karşılıksız mesaimi, saygı duymadığım ve inanmadığım yönetime karşı tabiki yapmam ve nedenini daha önce yazdığım yazıda açık olarak belirtdim. (Kendi kendi ile çelişmek, saygı duymadığı bir insana karşılıksız hizmet etmemek, ama ücreti mukabilinde her türlü hizmeti sunmaya hazır olmak.)

İdeal olarak en uygun adayımız Tahsin abiydi. (Toplumu yönlendirmeye çalışmak ve kendi düşüncelerinin en mükemmel düşünce olduğunu zannetmek.)
Müdürlükte (Hangi müdürlükte????)yaptığımız görüşmeler sonrası (görüşmeler derken, bir dizi görüşme ve fikir alışverişi algılıyorum ve bunların müdürlükte olduğunu düşünüyorum.) şu anda Nihat beyin içinde bulunduğu ve bizide sürüklediği felakete (federasyonun lağvedilmesi mi kastediliyor?) sebep olmamak için özveri ve öngörü ile seçimden çekilmiştir. (müdürlükte!!!, bir dizi görüşmeler sonucu!!!, ben buna kısaca diğer adayın lehine yapılan pazarlıklar sonucu diyebilirmiyim?) Büyük bir ihtimalle Tahsin abide kazansa sonuç değişmeyecekti. (Bir önceki cümledeki başımıza gelen felaket durumunun her halukarda başımıza geleceğini bilmek) En iyi ihtimalle göreve gelse bile destek ve maddi kaynaklardan yoksun bir federasyonun işlevsel olmasının şu an için mümkün olmadığı malümdür. (Aynı empatiye bir önceki federasyon başkanı için sahip olmamak. Kendi belirttiği adayın seçilmesi durumunda bile, bir şey yapılamayacağını itiraf etmek.)

Biz özerk olana kadar en fazla yolu ve yardımı müdürülüğün adayı ile alırdık. (Kendi seçimlerinden çok, güçlü olanı kabul etmek. Süper Kahramanlık yapmak yerine koyun olup, önüne konan otu otlamak.) Bu konuda bir şüphem yok. Neticede sonuç görüldükten sonra tartışmalarında bir anlamı kalmıyor. (Mevcut durumu kabul etmek.) Daha önceki yazılarımızda ne dediysek aynen oldu. (Daha önce federasyonun kapanacağından falan bahsettinizde ben mi okumadım acaba???) Sizler gibi öngörüsü sağlam olan arkadaşlar sayesinde biz daha çok federasyon kapattırırız... (Hadi inşallah, demekki yeni bir federasyon kurulacağından eminiz. Kurulmayan şey kapatılmaz.)

Ademinde dün, bugün veya yarın o koltuğu doldurabilecek vasıfları olduğuna inanmıyorum. (Kendi tercihlerinin daha iyi olduğunu empoze etmeye çalışmaya iyi bir örnek daha) Cevap hakkı doğmaması için bu konuda konuşmak veya yorum yapmakda istemem. (Zaten yeterince yorum yapılmış ve cevap hakkı doğmuş. Bir diğer adayı küçük görüp saygı göstermemek.)

Beni tanıyanlar bilirler, burada da yoruma gerek yok... (Tanımayanlar bile öğrendiğine göre, tanıyanlar haydi haydi biliyordur.)
Siyasetle ilgilenseydim başkanlığa kendim aday olurdum... (Süper Kahramanlar nedense hep liderlere bağlıdır. Sebebi ise eleştirilmeyi sevmedikleri içindir. Liderler eleştirilir, süper kahramanlar övülür)

Yanlış anlamaya mahal vermemek için bir kez daha yazıyorum. Ne Semih Sayır’ı tanırım, ne de, yukarıda mesajından alıntı yaptığım arkadaşı……

Dediğim gibi sadece bir mesajdaki (bana göre) kavram kargaşalığını anlatmaya çalıştım.
Bu kadar uzun yazacağımı kendim bile tahmin etmiyordum. Demek öngörüsüz olduğum için süper kahramanda olamayacağım.
Lütfen, hiç değilse bir tek mesajınızdaki süper kahramanlığınızın üstüne düşen gölgeleri fark etmeye çalışın. Diğer gönderdiğiniz mesajlardan bahsetmek dahi istemiyorum. Yarın öbür gün yüzyüze karşılaştığımızda bu konuyu uzun uzun tartışabiliriz.
Saygılar, sevgiler…..

Selamlar ..
Guzel yazı olmuş tebrikler....
Bu kadar zaman harcayıp mesai yaptığınıza göre motivasyonunuz yüksek olmalı..!
Bir süper kahraman olduğumu ima veya iddia ettiğimi hatırlamıyorum. Kullanıcı adım ise kendi tarafımdan değil forumdaki moderator arkadaşım tarafından verilmiştir. Kafanızda bana öyle bir paye biçmenizde benim o çerçevede davranmamı gerektirmez! Topluma hoş görünsede görünmesede kendim gibi olmak durumundayım.

Federasyon kurulurken harcadığım emeklerin bir günde yok olup gitmesi beni biraz dengesiz yapmış olabilir...

Yukarıdaki tüm analizler tek bir kelimeyle ifade edilebilir...
"Tahammülsüz"

yyalibuk71 yazdı:Daha önceki yazılarımızda ne dediysek aynen oldu. (Daha önce federasyonun kapanacağından falan bahsettinizde ben mi okumadım acaba???) Sizler gibi öngörüsü sağlam olan arkadaşlar sayesinde biz daha çok federasyon kapattırırız...

Başlık Federasyon seçimleri üzerine ortak duyuru ve çağrımız...
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... c&start=20
Champion yazdı:Ha gayret.. Kapattıracaksınız Federasyonu arkadaşlar, az kaldı!!
Semih

Champion yazdı:
levo_redkid yazdı:Kulüpler burada hakkına sahip çıkıyor. Sonuna kadar hak edilmiştir, kimse itiraz edemez. Eğer birileri seçim sonucunu hazmedeyip arka kapıdan "Federasyonu kapatma" gibi yollara giderse vebali de onun üstüne olur. Kimse boşu boşuna meşru hakkını arayanlara çamur atmasın.-levent

Bu noktaya gelmemize öncelikle beceriksiz başkan adayınız Nihat Bey, daha sonrada bu duruma bile bile lades diyen kulüpler sepep olmuştur. Vebalide onların boynunadır.

Ne olacağını bekliyordunuz..?

Durun size daha karamsar bir tablo çizeyim...!
Nihat bey göreve gelse ne yapacak?
GSM ve Bakanlık arkasındayken bile yaptığı yapamadığı işler belliyken, karşısındayken ne yapmasını bekliyorsunuz..?
Sizde akıl fikir olmayabilir.., Kendisi bu kadar zaman GSM de görev yapmış bu aşamadan sonra ne olacağını zannediyor...

Dayan Diren diyen arkadaşlara söylüyorum.. Bu iş size bize dayanır!
Hala anlamamakta ısrar eden "sözde Demokrat kesim" dikkatle okusun..!

Nihat bey bugüne kadar gerçekleştiremediği altyapı , yönetmelikler, beceriksizlikler mukabilinde, etrafında oluşturduğu, vaatler, malzeme yardımları, PWCA destekleri ile işlemeyen çarkı lehine çevirmiş olabilir....

Bu andan sonra THSFye 5 kuruş ödenek çıkmaz ve THSF hiçbir şekilde faaliyet gösteremez. Bu aşamadan bir sonraki gelişme Federasyonun Kapatılmasıdır... Bu ihtimalden daha kötüsü varmıdır..? Bana soruyorsanız Nihat beyin göreve gelmesidir derim... Hele şu anda Bakanıda karşısına almışken olacakları düşünmek bile istemiyorum...

Fikirlerimin sonuna kadar arkasındayım...
Yanlış düşündüğümü sanan arkadaşlarla Bayramörende oturup tartışırız..
Yanlız tartışacak arkadaşlar konuyu çalışıpta gelsin..!
Zira ben çok hazırlıklıyım...!

Semih

Yeterli değilse birkaç tane daha bulup çıkarabilirim...!

Herkese iyi bayramlar
Semih

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (12.10.2013, 18:47)

yyalibuk71 yazdı:Falan filan falan filan

Ayrıca...,
Konuyla ilgisi olmasada;
Bir adam tanımadığı bir kişi hakkında neden 13 paragraf yazı yazar ve bunları büyük bir dikkatle ince eleyerek sık dokuyarak yapar...?
Bunu merak edip Kubilayın daha önce yazdığı yazıları okuyup anlamaya çalıştım..
Vardığım sonuç şu oldu...
Kubilaya birileri o yazıyı hazır göndermiş!
Eğer durum böyleyse kendisi ortaya çıkamayacak kadar korkak ve sefil birisi (yada birileri) olmalı bu insan(lar). Böyle bir durum varsa geçmişten gelen büyük bir kuyruk acılarıda olmalı. Başka bir durumda kimse kendisini bu şekilde alçaltmaz...
Kubilayada özel mesaj atıp anlaşılamayan bir husus varsa telefonla izah edebilirim dedim.. geriye dönüş yapmadı..

2. ve çok zayıf bir ihtimalde yazıyı kendisinin yazmış olma ihtimali..Bu olasılık (Virgin Birth) Bakire Meryemin doğum yapması gibi gerçeğe oldukça uzak bir ihtimal...

Velhasıl öyle ise....,
Onunda günahı benim boynuma olsun...!

Semih

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 5 ay önce (12.10.2013, 23:14)

İlahi Azrail, sen adamı öldürürsün. :D :D :D
Sevgili süper kahraman Semih Sayır;
Öncelikle süper kahraman olmadığım için çalışmak zorundayım. Özellikle Bayram öncesi ve sonrası işlerimin en yoğun olduğu zamanlar, bu yüzden her an müsait olamayabiliyorum :D
Fakat emin ol telefonunu kaydettim ve ilk fırsatta arayacaktım. Kısmet olmadı :D :D :D Yada bekleyemedin. :(
Özellikle Kubilay’a birileri o yazıyı hazır göndermiş kısmına karnımı tuta tuta güldüm. Çok yaşa emi :D :D :D (çok mu düşmanın varki? Böyle bir şey düşündün? )
Teknoloji ilerledi, artık tüp bebek yöntemiyle bakirelerde hamile kalıp doğum yapabiliyor :D :D :D
Bu arada Onunda günahı benim boynuma olsun derken beni kastediyorsan işin kolay; biraz Cehennemde yanıp, sonrasında Cennete gitmek gibi planlarım var, o yüzden fazla günahım olduğunu düşünmüyorum. Fakat Meryem’i kastediyorsan yandığın gündür :D :D :D

Bu kadar espri yeter; sen sütten çıkma ak kaşıksın, diğer herkes kötü. Sen kendini sivri dilli zannediyorsun ama daha benimle tanışma bahtiyarlığına yeni erdin. Sadece bu forumdaki yazılarıma bakmayıp, biraz daha kapsamlı araştırmalar yapsaydın, başka forumlarda da yazdığımı, hatta yerel gazetelerde ve internet haber sitelerinde de yazılarım olduğunu görürdün. Medya sektöründe üst düzey yönetici olduğum gerçeğinide göz ardı etmezsen iyi edersin, çünkü bu saatten sonra dostum olma şansın yok. Genel olarakta düşmanlığımdan da sakınmak lazım.

Müsait olduğum bir zaman, (bu sıralar pek değilim keyfini çıkart) bu güne kadar bu forumda yazdığın bütün yazıların bir analizini yapmak istiyorum, dün ne demişsin bu gün ne demişsin, dün tepeden inme bürokratlara karşı iken, bugün neden yanında yer alıyorsun falan filan. Yani bir süper kahramandan beklenmeyecek bir dünya tutarsız yazı, bir dünya değişik düşünce….

Aykırılık mı istiyorsun :D :D :D Tam adamını buldun :D :D :D

Camiamıza hayırlı olsun :D

Kullanıcı avatarı
gees
Ad Soyad: Gizem Kurçeren
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen gees » 1 on yıl 5 ay önce (12.10.2013, 23:30)

yyalibuk71 yazdı:
Bu kadar espri yeter; sen sütten çıkma ak kaşıksın, diğer herkes kötü. Sen kendini sivri dilli zannediyorsun ama daha benimle tanışma bahtiyarlığına yeni erdin. Sadece bu forumdaki yazılarıma bakmayıp, biraz daha kapsamlı araştırmalar yapsaydın, başka forumlarda da yazdığımı, hatta yerel gazetelerde ve internet haber sitelerinde de yazılarım olduğunu görürdün. Medya sektöründe üst düzey yönetici olduğum gerçeğinide göz ardı etmezsen iyi edersin, çünkü bu saatten sonra dostum olma şansın yok. Genel olarakta düşmanlığımdan da sakınmak lazım.

Pardon ama canınız mı sıkılıyor sizin??

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 5 ay önce (13.10.2013, 00:05)

Start verildi ve atışma başladı :D :D :D
Semih Sayır gibi düşünürsem: Gizem hanım, çok hızlı cevap vermişsiniz. Yoksa patronunuz mu yazdırıyor bunları :D :D :D

Kendim gibi düşünürsem: Yoooo genel olarak canım sıkılmaz, canım sıkıldığında ise kalemimden (burada klavye oluyor kendileri) kan damlar :D :D :D

Sizler varken, benim canımın sıkılması mümkün mü? Ben gayet eğlenceli buluyorum konuyu :P

Kullanıcı avatarı
Ayderbaha
Ad Soyad: Ayhan Şahin
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen Ayderbaha » 1 on yıl 5 ay önce (13.10.2013, 00:13)

Ben, YP Forum'un Texas sokaklarından farklı olduğunu düşünüyorum. Düellonuz oldukça can sıkıcı! Bence çevreye verdiğiniz rahatsızlıktan dolayı özür dilenmeli.

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 5 ay önce (13.10.2013, 00:38)

Ayhan bey, canınızı sıktığım için sizden gerçekten özür dilerim.
Lütfen yp yarışma paneline bir göz gezdiriniz :D
Burada okuyacağınız mesajlar, büyük ihtimalle çevreye daha çok rahatsızlık veriyordur. Bu konuda benimde bir şikayetim mevcuttur.
Hem daha yeni başladık :?
Lütfen arkanıza yaslanın ve başlığın keyfini çıkarın :evil:
Sizi temin ederim çok eğleneceksiniz :mrgreen:
Yada başlığı takip etmekten vazgeçebilirsiniz :roll: Ama emin olun tavsiye etmem. Gerçekten yakın zamanda çok eğleneceğiz :x

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen ziya » 1 on yıl 5 ay önce (13.10.2013, 01:19)

selamlar,
Ne bılgı ne tecrube nede yılların getırdıgı deneyımlerıyle, bu sporunu ancak kendıne kadarını ıdame ettırmıs olan, sımdıye kadar bır fıkrı olmayıp sonrada kılıcıyla ortaya cıkan ey ınsan oglu.

Satastıgın bu adamla en acı munakasaları yapmıs bırı olarak ben dahı senın bu yaptıgını yapmadım. Bu nedır Kubılay kendındemısın?

sen kulhana baglamıssın, burası yerı degıl, sınırları zorluyorsun.