çanakkale yp grubu

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Kutsal
Ad Soyad: Kutsal Zafer Şahin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Kutsal » 1 on yıl 7 yıl önce (21.03.2007, 09:18)

Herkese Merhaba,

Nisan ayına az kaldı. Çanakkalede ki arkadaşlarımla inşallah güzel uçuşlar yapacağız. Bunda sadece benim emeğim yok, bu emek tek başına olmaz. Bana yardımcı olan Yardımcı Eğitmen arkadaşım VOLKAN ŞEKERCİ'ye de buradan teşekkür etmek istiyorum. Onun da emeği ve beyni olmasaydı benim de işim zordu açıkcası.

Şimdi Çanakkale havacılık açısından iyice etkili olmaya başlayacak. ÇANAKKALE GÖKYÜZÜ SPORLARI TOPLULUĞU olarak havacı bir grup daha olacak sanırım. Bu grup Volkan Şekerci tarafından faaliyete geçirilecek onu da merakla bekliyorum.

Volkan'a bu sefer fazlaca iş düşecek. Yamaç Paraşütü Grubunun yenilerinin eğitiminde epey uğraşı onun olacak. Çanakkale de Serbest Paraşüt açısından da bir şeyler yapması gerekiyor artık.

Saygılarımla
Kutsal Zafer Şahin

Kullanıcı avatarı
aygün
Ad Soyad: Ali Aygün
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen aygün » 1 on yıl 7 yıl önce (21.03.2007, 09:58)

Alper Galip merhaba,
ben havacılıkta yeniyim ama 1980 yılından bu yana yelken ve windsurf sporuyla uğraştığım için Çanakkale 'nin rüzgar durumunu epeyce iyi bilirim. senede ortalama 312 gün 7 knot ve üzeri rüzgarımız var bu nedenle ülkemizin en rüzgar alan noktalarından biridir. en az rüzgar alan aylar ( her ne kadar son yıllarda küresel hadiseler nedeniyle standartlar bozulsada istatistiklere göre) haziran ve kasım aylarıdır. 3-4 senedir temmuz da rüzgarsız geçiyor. bence haziran a doğru bu konuya eğilelim ve burada bir organizasyon yapalım. ( bu arada ben kendi adıma konuşuyorum ama ÇANAKKALE YAMAÇ PARAŞÜTÜ GRUBU lideri Cahit Çeker abimin de olurunu almam lazım ) diğer taraftan benim de şöyle bir sorum var. grubumuzda paramaotor a ilgi duyan arkadaşlarımız var. açıkçası senin fotoğraflardan sonra ben de ilgi duymaya başladım. grubumuza paramotor eğitimi konusunda nasıl bir katkı sağlayabilirsin? keza yamaç paraşütü eğitimleri konusunda da birkaç sorum olacak. msn [email protected] eklersen detaylı konuşmak isterim. hoşçakal...
Ali AYGÜN...

Kullanıcı avatarı
ASSOS
Ad Soyad: Cahit Çeker
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ASSOS » 1 on yıl 7 yıl önce (21.03.2007, 10:29)

merhaba alper bey,
ali kardeşiminde dediği gibi bu organizasyon fikrini şiddetle destekliyorum.
sadece ali aygün değil ÇANAKKALE YAMAÇ PARAŞÜTÜ GRUBU olarak hepimiz bu konuda çok çok yeniyiz ama bir o kadarda hevesliyiz. Paramotor olayına gelince ilk fikir eyüp kardeşimden çıktı ve izleyince ben ve ali de ısındık, ama senin resimleri görünce kaynamaya bile başladık. :D gerçekten çok güzel görüntüler bir kez daha tebriklerimi iletiyorum lütfen kabul buyur. benimde msn adresim [email protected] arzu edersen oradan da görüşebiliriz. Biz de sık izmire geliriz belki yüz yüze daha önce de görüşme imkanımız olur.
Herkeze ÇANAKKALE YAMAÇ PARAŞÜTÜ GRUBU adına Kazasız uçuşlar diliyorum.
Cahit ÇEKER

Kullanıcı avatarı
erbilk
Ad Soyad: Erbil Kukiçin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen erbilk » 1 on yıl 7 yıl önce (23.03.2007, 14:24)

selamlar , yarı çanakkaleli olarak bir iki cümlede ben edeyim, 1996 yılında 18 mart ünv. okurken aktif olarak sucuba ve yelken' ile ilgileniyordum. fakat malum gençliğin verdiği coşku ve hızla istanbul a döndüğümde yamaçparaşütü ile tanışıp aktif olarak devam ediyorum.
gelelim konunun özüne çanakkale oldukça rüzgarlı bir bölge fakat benim rastgeldiğim kadarıyla ağustos sonu ve eylül ortasına kadar sakin rüzgarlar oluyor. yamaç paraşütü ile uçuş yapabildiğim en verimli yer ise kabatepe limanı ile kum kamp istikametine giderken yolun sol tarafında kalan 120/150 metrelik aşağısı düzlük olan denize bakan tepe, paramotorla uçuş yaptığım yer ise kum kamp (malum yazlık orada) ve şehitliklerin (yanılmıyorsam-conkbayırı-arıburnu istikametinde) bittiği noktadaki en yüksek tepe yanlış hatırlamıyorsam 305 metre denizden irtifası vardı ve tepenin batıya bakan kısmında tuz gölü vardı. gelelim abide kısmına . abide kısmında paramotorla uçmayı çok istememe rağmen bir türlü sakin ve hafif rüzgara denk gelmedim. şimdilik bu kadar.....

Kullanıcı avatarı
alpergalip
Ad Soyad: Alper Galip Bülbül
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen alpergalip » 1 on yıl 7 yıl önce (23.03.2007, 15:12)

Yeni kurulan grubunuza tekrar tebrikler. Kendinizi geliştirmek için sürekl kendi başınıza değil, mutlaka farklı yerlerde bu işin tecrübelileri ile aynı tepelerde uçun. Onları izleyin. Limitleri görün. BU arada mutlaka sizin tamamınızı Manisadaki şenliğimize bekliyoruz, Arif Abi ile iletişime geçiniz lütfen. Bu sene yine geçen seneki gibi 200ün üzerinde YPci ayni yerde kamp yapıp 3 gün aynı tepede uçacak. Bu tip fırsatları değerlendirin. 5.MANHAT YP Festivali.

Kullanıcı avatarı
ASSOS
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen ASSOS » 1 on yıl 7 yıl önce (23.03.2007, 18:20)

Alper bey selamlar,
Çarşamba günü Manisa organize sanayi bölgesinde bulunan İnci Akü fabrika bahçesine Salihli ekibi ( spilden kalkıp inmeyi ) planlamışlar ama sanırım hava elvermemiş. İnci Holding sahiplerinden olan bir akrabam benide aradı gel tanışırsın diye. Sanırım ertelenmiş. Spille organize sanayi arasındaki mesafe nedir bir bilginiz var mı.
Ve elbette işlerimiz izin verirse ÇANAKKALE YAMAÇ PARAŞÜYÜ GRUBU olarak şenliğinize gelip, en ezından sizleri izleyip tanışmayı dileriz.

Kullanıcı avatarı
hektor
Ad Soyad: Özgür Bozkurt
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen hektor » 1 on yıl 7 yıl önce (24.03.2007, 20:03)

galip iki üc sene önce manisaya iki kere geldim bunlardan biride 2005 havacılık şenlikleriydi ama bu işte yeni olduğum icin ucamadım sadece amcamla tandem uctum. isvicreli bir grupla gelmiştim.amcamı belki tanırsın ahmet bozkurt. ama şenlik okadar güzeldiki icimde ukte kaldı birgün gelip inşallah yanlız ucacağım..
birde o eski ticaret borsasında yediğim köftenin tadını unutamadım

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen ugurci » 1 on yıl 6 yıl önce (21.04.2007, 19:55)

nisan ayı geldi ama grupta 1 aydır hiç ses seda yok. Özellikle hafta sonu faaliyetleri grupla paylaşsak çok daha verimli olacak. Bu arada bugün gürsu pistini görmeye gittim çok tatlı ve stabil bir rüzgar ve muhteşem denilebilecek kadar güzel bir pist ve harika bir hava vardı ama ilginçtir öğle saatine kadar bekledim kimse gelmedi. Yabancı bir bölge olduğu için bilgi almadan çıkmayı da gözüm uyemedi. Ayrıca arabayı yukarda bıraktıktan sonra tekrasr--r takeof pistine çıkıp arbayaı nasıl alacagımı bilemediğimden pistte gezip köskös geridöndüm

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 6 yıl önce (21.04.2007, 21:42)

ugurci yazdı:nisan ayı geldi ama grupta 1 aydır hiç ses seda yok. Özellikle hafta sonu faaliyetleri grupla paylaşsak çok daha verimli olacak. Bu arada bugün gürsu pistini görmeye gittim çok tatlı ve stabil bir rüzgar ve muhteşem denilebilecek kadar güzel bir pist ve harika bir hava vardı ama ilginçtir öğle saatine kadar bekledim kimse gelmedi. Yabancı bir bölge olduğu için bilgi almadan çıkmayı da gözüm uyemedi. Ayrıca arabayı yukarda bıraktıktan sonra tekrasr--r takeof pistine çıkıp arbayaı nasıl alacagımı bilemediğimden pistte gezip köskös geridöndüm

hocam ben ve dğer arkadaşlar bu gün(cumartesi) akşam üzeri 17 ye kadar pistteydik görmemiş olman imkansız üzerimde turuncu-siyah bir uçuş tulumu vardı,araç da Ford Mondeo ydu sen hangi araçla geldin.Bu arada tepeye çıkışımız 12,30 u buldu.Keşke gelmeden önce telefon numaralarımızı alıp arasaydın seni hemen karşılardık.Bu arada pistimizi beğendiğine sevindik Gürhavk ekibi olarak.Yarın (pazar günü) tekrar tepede olacağız.Eğitmenlerimiz yeni gelen 13 öğrencinin eğitimi için 6 km gerideki Ericek eğitim tepesinde olacaklar ama ben 10,30 dan itibaren akşam hava kararana kadar tepede olacağım bilgine ,umarım karşılaşır ve tanışırız...
saygılarımla

İbrahim ALTIN
0 555 599 45 49

Kullanıcı avatarı
ASSOS
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen ASSOS » 1 on yıl 6 yıl önce (23.04.2007, 09:36)

Grup hava izin verdiği her fırsatta uçuşlarına devam ediyor. Elbette hafta sonları iş güç bakımından dha uygun olmakla birlikte hafta arası da uçuşa uygun hava olunca ufak kaçamaklar yapıyoruz işi biraz asarak ;)
Ayrıca Tekirdağda 5-6 mayıs'ta yapılacak hıdrellez şenlikleri çerçevesindeki uçuşlara katılacağız. Yakın çevredeki arkadaşları da bekleriz. Tanışmak için güzel bir fırsat olur.
Herkese Kasasız Uçuşlar.

Cahit ÇEKER

Kullanıcı avatarı
ASSOS
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen ASSOS » 1 on yıl 6 yıl önce (13.07.2007, 18:28)

(Sanal Pilot) İbrahim arkadaşımıza Çanakkale Yamaç Paraşütü Grubu ve şahsım adına geçmiş olsun dileklerimi sunar, en kısa sürede sağlığına gavuşmasını ve gökyüzüne geri dönmesini diliyorum.
Herkese kazasın Uçuşlar

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (15.07.2007, 15:16)

İBRAHİM ALTUN a geçirdiği tandem kazası nedeni ile MADYAP adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kazanın olması kadar kaza sonrası yaşananlarında bizleri üzdüğünü belirtmek istiyorum.

bir şehirde birden fazla oluşumun olması doğaldır olağan bir şeydir ve hatta yerine görede güzeldir. Fakat bir avuç insandan ibaret olan camiamızda kenetlenmemiz gereken zamanlarda aksini yapmak camiaya aykırıdır. İbrahim arkadaşın ve yolcusunun bir an önce aramıza katılmasını sağlığına kavuşmasını ve diğer arkadaşlarında kazayla ilgili olarak konuyu olgunca kapatacaklarını umut ediyorum.

Kullanıcı avatarı
muratbagrisen
Ad Soyad: Murat Bağrışen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen muratbagrisen » 1 on yıl 3 yıl önce (10.05.2010, 00:07)

Merhaba ÇANAKKALE YP GRUBU;

Ben Gelibolu'da geçen sene göreve başlayan bir kardeşinizim. YP' ye geçen Haziran ayında başladım. THK Mersin'de başlangıç eğitimi ve sertifikamı aldım. 50 ve 100 metrelerden 10 eğitim uçuşunun ardından Temmuz ayında da KONYA /Akşehir'de 550 m den 2 uçuş yaptım. Şimdi haliyle kanıma YP narkozu bulaşmış vaziyette Çanakkale'de uçuş yapmak ve Çanakkale'de bu iş ile ilgili kişilerle tanışmak istiyorum. İleride almayı düşünüyorum ama şimdilik benim gibi kanadı olmayan birisinin sizlerin yanında yeri var mı? Ya da kanat kiralama ve sizlerle uçma gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Çanakkale THK' nun klüp pilotluğundan faydalanabilir miyim? Yardımcı olursanız beni memnun edersiniz...Tanışmak dileğiyle...Kazasız belasız uçuşlar dilerim.
Murat BAĞRIŞEN

Kullanıcı avatarı
WishPhysics
Ad Soyad: İsmail Tolga Kaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen WishPhysics » 1 on yıl 3 yıl önce (12.05.2010, 15:04)

25 Aralık tan itibaren 10 gün Çanakkalede olacağım etkinliğiniz varsa gelmeye çalışırım :)

Kullanıcı avatarı
TrueLove
Ad Soyad: Yücel Durmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen TrueLove » 8 yıl 6 ay önce (24.09.2015, 13:24)

Merhaba
Bende yavaş yavaş başlamayı düşünüyorum.
Yenice ilçesinde aktif olarak uçuş yapan 4 arkadaşım bulunuyor :)
650 Metrelik güzel bir atlayış noktamız var bekleriz :)
Dosya ekleri
10818210_10153529655623076_1344788495989909072_o.jpg

Kullanıcı avatarı
imamoğlu
Ad Soyad: halil kökay
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: çanakkale yp grubu

Mesaj #36 gönderen imamoğlu » 6 yıl 1 ay önce (13.02.2018, 20:12)

Bu gruba mesaj yazan arkadaşlar uzun zamandır yenice ilçesinde uçuşlar yapılmakta ve yaklaşık 2 senedir bende yenicede aktif olarak uçmaktayım, son mesajı yazan arkadaş dışında kimseyi tanımıyorum, yani 8-10 yıl önce çanakkale bölgesinde yp pilotları varmış ve herkes esrarengiz bir şekilde sanki ortadan kaybolmuş, bu bölgede olup yazdıklarımı okuyan varsa mesaj yazsın lütfen.

Kullanıcı avatarı
ParaglidingPilot17
Ad Soyad: Hasan Buğra Kafadar
Pilot Menüsü: 

Re: çanakkale yp grubu

Mesaj #37 gönderen ParaglidingPilot17 » 5 yıl 11 ay önce (31.03.2018, 23:15)

Merhabalar, Lapseki' de yaşıyorum eylül ayında bu sporla tanıştım THK' nın İnönü tesislerinde P2 eğitimi aldım. Çanakkal' de bu sporla uğraşan kişilerle tanışmak isterim.

Kullanıcı avatarı
imamoğlu
Pilot Menüsü: 

Çanakkale yp grubu

Mesaj #38 gönderen imamoğlu » 5 yıl 11 ay önce (02.04.2018, 21:29)

ParaglidingPilot17 yazdı:Merhabalar, Lapseki' de yaşıyorum eylül ayında bu sporla tanıştım THK' nın İnönü tesislerinde P2 eğitimi aldım. Çanakkal' de bu sporla uğraşan kişilerle tanışmak isterim.

Merhaba, şu an Yenice ilçesinde aktif olarak uçan 7-8 kişi varız, katılmak istersen bekleriz.

Kullanıcı avatarı
ParaglidingPilot17
Ad Soyad: Hasan Buğra Kafadar
Pilot Menüsü: 

Çanakkale yp grubu

Mesaj #39 gönderen ParaglidingPilot17 » 5 yıl 11 ay önce (02.04.2018, 22:50)

imamoğlu yazdı:
ParaglidingPilot17 yazdı:Merhabalar, Lapseki' de yaşıyorum eylül ayında bu sporla tanıştım THK' nın İnönü tesislerinde P2 eğitimi aldım. Çanakkal' de bu sporla uğraşan kişilerle tanışmak isterim.

Merhaba, şu an Yenice ilçesinde aktif olarak uçan 7-8 kişi varız, katılmak istersen bekleriz.

Katılmak isterim...Şuan malesef kanatım yok ama birgün uçuşlarınızı izlemeye gelmek isterim.

Kullanıcı avatarı
imamoğlu
Pilot Menüsü: 

Çanakkale yp grubu

Mesaj #40 gönderen imamoğlu » 5 yıl 11 ay önce (02.04.2018, 22:53)

Senin gibi genç bir arkadaşımız var adı ömer, onunla iletişime geçebilirsin, telefonu : 543 630 49 00
En son imamoğlu tarafından 02.04.2018, 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.