Pilot Profili sayfasındaki problem giderilmiştir. Bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Skywalk Range X-alps M/s 2017

Satılık Harnes veya Yedek Bölümü

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Forum kuralları
İkinci el ilanlar bölümünde ilan veren kişiler ürünleri satıldığında başlığın sağ üst köşesindeki tik işareti butonu ile satıldı olarak işaratleyebilirler. Eğer ürün bir sebepten dolayı satış iptal olduysa aynı buton ile tekrar eski haline getirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Orkut
Ad Soyad: Orkut BAYSAL
:
Yarışma Pilotu 50+ Club
Aldığı Beğeni: 11 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Orkut » 1 hafta 3 gün önce (09.05.2018, 18:57)

Üretici Marka : SKYWALK
Model/Boyut : RANGE X ALPS
Kilo Limitleri : M/S
Sertifika : LTF09
Renk : Siyah, kırmızı, beyaz
Üretim Yılı : 2017
Tahmini Uçuş Adedi : 30
Tahmini Uçuş Saati : 30
Malzemenin genel durumu/tamir/değişen : İYİ
Fiyat : 2500 TL
Malzemenin bulunduğu şehir/yer : ANKARA
Satış sebebi : FAZLA MALZEME
Satıcı bilgileri : ORKUT BAYSAL 0530-592-21-88

Redbull X-ALPS de başarısını ispatlamış, mükemmel harness. Minimun ağırlık, yaklaşık 1 kg, daha hafifi yok. Minimum paketleme hacmi ile özellikle Hike and Fly cıların ve seyahatte kilo-bagaj sorunu yaşamak istemeyenlerin tercihi.
Dosya ekleri
beinsacktasche.jpg
cockpit.jpg
gurtbnder.jpg
heck.jpg
protektor.jpg
ronstan-rollen.jpg
skywalk_range_x-alps_features.jpg
staufach.jpg
xrange_x-alps_seitenansicht-rechts.jpg
Adsız.jpg
IMG_2526.JPG
IMG_2528.JPG
IMG_2529.JPG
IMG_2530.JPG
IMG_2531.JPG
IMG_2532.JPG
IMG_2533.JPG
IMG_2534.JPG
IMG_2535.JPG
IMG_2536.JPG
IMG_2537.JPG
IMG_2538.JPG
IMG_2539.JPG
screen-2a_157447309(1).png

Orkut BAYSAL

Kullanıcı avatarı
Orkut
:
Yarışma Pilotu 50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Orkut » 1 hafta 3 gün önce (09.05.2018, 18:59)

Tanıtım Videosu
Orkut BAYSAL

Kullanıcı avatarı
dsavas
Ad Soyad: Doruk Savaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen dsavas » 1 hafta 3 gün önce (10.05.2018, 02:08)

Selamlar,

Sattığınız Harnessla ilgileniyorum ama daha önce koza veya lite harness deneyimim yok. Bu konularda tecrübesi olmayan bir pilota bu harnessı önerir misiniz?

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Orkut
:
Yarışma Pilotu 50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Orkut » 1 hafta 3 gün önce (10.05.2018, 10:03)

dsavas yazdı:Selamlar,

Sattığınız Harnessla ilgileniyorum ama daha önce koza veya lite harness deneyimim yok. Bu konularda tecrübesi olmayan bir pilota bu harnessı önerir misiniz?

Teşekkürler

Benim de ilk kozaya geçiş harness' ım buydu. Yani bu harness'ı almadan önce açık, başlangıç harness' ı, oxygen2 ile uçuyordum. Bu harness' a geçtim ve çok rahat uçtum. Hatta hafif malzemelere olan ilgim ve beğenim daha da arttı. Hafif malzemeler ile uçtuktan sonra, onların rahatlığına, taşıma kolaylığına, paketleme hacim boyutunun küçük olmasına alıştıktan sonra gözüm hiç kaba büyük harness' larda olmadı. Benim elimde yarışmalar için aldığı Wodyvalley X-rated-7 de var fakat onu satın alalı neredeyse 6 ay olmasına rahmen hiç uçmadım. Elimdeki diğer hafif koza harness ile uçmaya devam ediyorum.

iİk kozaya geçişte her harnass' için bir alışma süreci vardır. ilkbaşlarda biraz garip gelebilir. Çünkü daha önce ayaklarını uzatarak uçmadın ve bu durumda farklı salınımları olabilir. Arkası şişen, kukuletalı harness larda salınımın daha az olduğu söyleniyor. Karapinaların oturuş pozisyonuna doğru bir miktar önde durması uçuş sırasında kanadın önde duruyormuş hissi verebiliyor fakat bütün bunlar ilk defa koza harness ile uçacak Pilotun yadırgayabileceği durumlar ve bir kaç saat uçuştan sonra alışılacak şeyler.

Diğer bir konu koza harness' ların ayarlarını oturtmak. Bazı durumlarda hiç ayar yapmadan dahi çok rahat ayarlarını bulabiliyorsun, bazen ise kendine uygun ayarı tutturman zaman alabiliyor. Bir harness ile bir kişi çok rahat ederken aynı harness' a diğer kişi ayar tutturmakta zorlanabilir. Genel olarak koza harness' lar, açık harness' lara göre bir tık hemen tak uç olmayabilir.

Bence asıl soru sen hafifi malzemeyle uçmak istiyor musun olmalı? Genel olarak insanlar malzemeye baktıklarında onları korumayacakmış hissine kapılıyor, fakat her harness da olduğu gibi koruması var ve tüm harness' larda olduğu gibi teste sokuluyorlar ve sertifikalandırılıyorlar (Bu harness' ın güvenlik sertifikası var ki Skywalk bu konuda iyi bir markadır.) Malzemeyi hafifletmek için tüm kolonlar, kumaş v.s. daha dayanımı yüksek, ince, hafif ve kaliteli parçalardan üretiliyorki harness hafiflesin ve hacmi küçülsün. Bu da bazı kişilerde ince malzeme taşımaz ya da dayanmaz düşüncesi oluşturuyor ki gerçekle uyuşmuyor.

Benim ilk kozaya geçiş harness' ım ve ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim fakat bence bu gibi şeyler zevkler ve beğeniler ile ilgili; başkası için farklı olabilir yani rahatlık ve beğeniler kişilere göre değişebilir, karar senin markaları ve ürünleri iyi araştırıp, karşılaştırmanı öneririm.

İkinci el malzeme senin için kesinlikle daha iyi olacaktır, Sıfır alıp çok para ödemektense geçiş aşamasında yarı fiyatına işi halledebilirsin.
Orkut BAYSAL

“Satılık Harnes veya Yedek” sayfasına dön