2019 Babadağ ayakbastı ücretleri açıklandı...

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 44 / 15
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen aspex » 1 hafta 6 gün önce (07.01.2019, 09:19)

Yılda 1 veya 2 kez ölüdenize tek veya Ordu Sportif Havacılık ekibi ile single uçmaya gideriz. Birçok yerde uçmamıza rağmen Babadağ uçuşu bana herzaman ayrı bir keyif vermiştir.Herzaman tepeye girişte ne için ödediğimiz belli olmayan,ticari amaçla uçmayanlardan alınan bu ücret beni rahatsız etmiştir ama kuzu kuzuda ödemişizdir bugüne kadar.
2019 yılı Babadağ giriş ücretlerini yetkili şirket açıklamış. Bu yıl için asgari ücret, emekli ve memur zam artış oranları %10-20 aralığında iken şirketin single uçuşlar için açıklamış olduğu fiyat %100 lük bir zammı gösteriyor. Bu fiyat artışı ile ilgili kişiler sanırım şunu dile getirilmek istiyorlar;Enflasyonla mücadele veya turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi beni bağlamaz, "ben Gargadan (paradan) başka kuş tanımam."
Ticari kazanç için uçmayan single pilotlarına Babadağa gelmeyin gidin nerde uçarsanız uçun mesajı direkte verilebilirdi, bukadar teferruata gerek yoktu.
"Benim için Babadağ bitmiştir,bidaha da olsa gelmem" diyorum.
Bütün single uçan arkadaşları Ordu/Boztepeye davet ediyorum.510 M lik tepeye çıkmak için 5 TL teleferik ücreti ödeyerek başka herhangi bir pist ücreti ödemeden istediğiniz kadar sorti yapabilirsiniz. Babadağda 1 sorti için ödeyeceğiniz 54 TL ile boztepemizde 11 sorti yapabilirisiniz:) Umuyorum birileri bu deli dumrul olayına bir son verir.

Site Yöneticilerine sesleniyorum,bu başlığın bir imza kampanyasına dönüştürülmesini talep ediyorum.Gerekli mercilere başvurulabilmesi için ,ses getirmesi açısından bu ücretlerden rahatsız pilotların tepkilerini gösterecekleri bir imza kampanyası başlatılsın lütfen.
Dosya ekleri
817599d0-f27e-4e95-8542-15f505864f07.jpg

Son beğenen Semih_Ceylan

Tarık YILDIRIM
Ordu Sportif Havacılık Kulüp Başkanı
Aircross Turkey Dealer
www.trfly.net
0533 32 497 42

Kullanıcı avatarı
Kolebek
Ad Soyad: Taner Şahin
Aldığı Beğeni: 13 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Kolebek » 1 hafta 6 gün önce (07.01.2019, 13:36)

Önceki Dağa Giriş Parası da çoktu.
Bu kadar tandem kulubü, pilot varken bu şekilde fiyat uygulanabiliyorsa, bu durum kulüplerin pilotların işine geliyor herhalde.
Sorun o kapıyı oraya koyup para kesenlerde değil bence.
Boşuna dememiş sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim diye.

Bir de yazmış olayım. Festival de bulunduk uçtuk güzeldi vs.
Giriş kapısındaki mafya tipli kişilerin araçtakileri süzmesi, bakışları! Herhalde Dağa Giriş Parası için topladıkları paranın karşılığında sundukları hizmetlerden di ?

Son beğenen aspex

Kullanıcı avatarı
akutrup
Ad Soyad: Alican Kutrup
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen akutrup » 1 hafta 6 gün önce (07.01.2019, 13:44)

Bu tip değnekçi ücretlerine karşıyız.
Ne gibi bir hizmet sunulmuşta ücret talep ediliyor?

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
CerkezEthem
Ad Soyad: ismail ethem turan
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen CerkezEthem » 1 hafta 6 gün önce (07.01.2019, 15:42)

Organize vs. olmaya gerek yok. mevzuatta neyin yapılıp neyin yapılamayacağı belli. Hava sporları ile ilgili olan ve orda single/sportif amaçla olan kısımla burdaki ücretlendirme çelişiyorsa iptal/durdurma vs. şeklinde bir dava açılır ilgili kurum/makama makkeme uygun bulursa ( burda muadil veya değil take-off ' lardaki olmayacan ücretler emsal gösterilerek ) karar durdurulur. Tabi bu durumu şova çevirerek de ( sosyal medya ağırlıklı kampanyalar twitter, facebook haber kanallarının whatsapp ihbar hatları ) sonuç alınabilir.

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
Kolebek
Ad Soyad: Taner Şahin
Aldığı Beğeni: 13 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Kolebek » 1 hafta 3 gün önce (10.01.2019, 09:21)

Adalet olsaydı dağa giriş için para alınabileceğini düşünmüyorum. Dağa çıkıp yapacağım bir uçuş için, birinin benden 34 tl almasını sosyal medyada eleştirmek nasıl şova çevirmek oluyor, ben anlamadım bunu.

Kullanıcı avatarı
CerkezEthem
Ad Soyad: ismail ethem turan
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen CerkezEthem » 1 hafta 2 gün önce (11.01.2019, 10:57)

Facebook, twitter, change.org da mazlumu oldugumuz konuyu daha da daha da ballandirarak. dogru olusturulmus bir algi ile memleket meselesi yapmaktan bahsettim. şov kelimesinden kastım buydu. yanlış anlaşılmasın. memleketim mazlumu sever kollar. kabadayı lığa karşıdır. tabi bundan ziyade emeal kararlar ile de çözüme ulasmak soz konusu bence.

Kullanıcı avatarı
Cinar
Ad Soyad: Süleyman çınar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Cinar » 12 saat 3 dakika önce (20.01.2019, 13:56)

Slmlar
Ben Daha önce babadaga hiç gitmedim
Allah kısmet ederse en kısa zamanda uçuşumu yapacam
Yalnız bu sorun genel olarak bir sorun
Orada bulunan şirketler ticari uçuş yaptırıyorlar onlar ödesin normaldir VS giderleri vardır belki
Ama günü birlik uçuşa gidenlerden alınan para orada ülkemizi küçük düşürücü bir anlayış
Arkadaşımızın bahsettiği gibi kapıdan girişteki personellerin yaptıgıda ayrı bir suç
Bence bu durumu cumhurbaşkanlığı na cimere iletilirse düzeltilebilir diye düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
dogu222
Ad Soyad: Doğuhan Kalafat
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen dogu222 » 11 saat 22 dakika önce (20.01.2019, 14:38)

Ben şikayetimi CİMER'e ilettim .Şikayet edip sustukça hiç birşey düzelmiyor . Bütün yamaçparaşütü camiasının da şikayetlerini iletmesi gerekir diye düşünüyorum.

“Genel Tartışma” sayfasına dön