Zafer kurtarana dolandırıldım

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Ad Soyad: Ugur Serdar
Aldığı Beğeni: 2 / 5
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (15.05.2019, 22:30)

Evet işi bilmediğim için büyük bir hata yaptım .Zafer kurtarana inandım o kaldırdı beni uçarsın on numara süzülüyor kanat diyerek beni inandırdı , kendi harnesle yedeğini verip arkamdan bana satacağı yolcu harnesiyle yeseksiz uçtu .hemen volkan övüne gonderdim geçirgenlik testinden kaldı geri gönderdim .geri gönderdiğim için bana kızdı zorlamı verdim diyerek

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (15.05.2019, 22:40)

Bu arada sen neyin peşindesin Alara konuyla bunun ne alakası var şimdi bu söylediklerin karşı tarafi haklı mı çıkarıyor

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 69 / 14
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen aspex » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 08:12)

Zafer Kurtaran hakkında bir başlık açılarak idiada bulunulduğunu bilmiyor mu?Camianın içinden biriyse bu başlığı duymamış olma ihtimali yok.
Onun dışında herkes birşeyler yazdı,neden kendisi iki kelam edipte durumunu özetlemiyor?
Tarık YILDIRIM
Ordu Sportif Havacılık Kulüp Başkanı
Aircross Turkey Dealer
www.trfly.net
0533 32 497 42

Kullanıcı avatarı
Onder
Ad Soyad: Önder Erdoğan
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Onder » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 09:36)

Madde 157 - (1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası verilir.

Bahsedilen olay TCK 'da suç. Mağdur olduğunu iddia eden kişinin elindeki bilgi, belge ne varsa toplayıp savcılığa suç duyurusunda bulunması gerekir.

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 10:12)

Kendisine söylendi okudu bana kızıp hakarette bulundu

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 10:42)

Anlaşma yoluna gitmezse , hakkımı aramak için adliyeye gidecegim,söze güvenip kanat alınca iş böyle zora gidiyor

Kullanıcı avatarı
Alara Kiriş
Ad Soyad: Alara Kiriş
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen Alara Kiriş » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 11:22)

Uğur41 yazdı:Bu arada sen neyin peşindesin Alara konuyla bunun ne alakası var şimdi bu söylediklerin karşı tarafi haklı mı çıkarıyor

Karşı tarafı haklı çıkarmıyor bu kanadı uçulabilir diye satıyorsa haklı bir tarafı yok zaten,ama adam sana teste gönder geçmezse geri gönderirsin demişti. Sen teste gönderecek param yok deyip kanadı satın aldın. Olayı o kadar yanlış aktarıyorsun ki karşı tarafı hiç tanımamama rağmen açıklama gereği duydum.

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 11:54)

Alara yalan konuşma ,konuya hakim olmadan müdahale etmeye hakkın yok sen kimsin ki neyi biliyosunda anlatıyorsun

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 11:56)

Ben sana ne akıl danıştim nede yorumu bekliyorum ,nasıl bu kadar samimi olduk bu kadarını uyduruyorsun

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 12:04)

Bu kanadı alıp okul kulübünde P3 alacaktım ,üç beş kişi toplanmış okulun kulübünün lekeliyorsunuz okulun malzemelerini herşeye aynı kişilerle kullanıyorsunuz senin yüzünden kaç kişi başka okulların kulübünde takılıyor artık cik su kulüpte de huzur bulalım ,gelip koca burnunu sokma işime bilip bilmeden

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 12:13)

Yalandan yere kurs verecekmis gibi sınav yapıyorsunuz insanlara boş vaatler verip bir araya getiriyorsunuz okulun kulübüne cöktün resmen kimseye hak tanımadan hep aynı kişiler kullanıyorsunuz

Son beğenen FenomenBakımOnarım

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen Uğur41 » 1 hafta 4 gün önce (16.05.2019, 12:14)

Yalandan yere kurs verecekmis gibi sınav yapıyorsunuz insanlara boş vaatler verip bir araya getiriyorsunuz okulun kulübüne cöktün resmen kimseye hak tanımadan hep aynı kişiler kullanıyorsunuz Alara kiriş İTÜ havacılık kulübü diyince benimde aklıma senin hakkında bunlar geliyor

Kullanıcı avatarı
akutrup
Ad Soyad: Alican Kutrup
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen akutrup » 1 hafta 3 gün önce (16.05.2019, 18:00)

Uğurcum, üslubunu düzeltmessen haklı durumda haksız duruma düşersin.
Ayrıca flood yapmamaya özen göster lütfen

Son beğenen FenomenBakımOnarım

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen Uğur41 » 1 hafta 3 gün önce (16.05.2019, 21:28)

Alakasız konularla beni kışkırtıyor sakin olmaya çalışacağım kusuruma bakmayın .

Kullanıcı avatarı
mertefeisawesome
Ad Soyad: Mert Efe
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen mertefeisawesome » 1 hafta 3 gün önce (16.05.2019, 22:58)

Uğur41 yazdı:Alakasız konularla beni kışkırtıyor sakin olmaya çalışacağım kusuruma bakmayın .

Alakasız konular derken? Gördüğüm kadarıyla alakasız konulara giren sensin ama, gel hepsi hakkında konuşalım.

Uğur41 yazdı:Alara yalan konuşma ,konuya hakim olmadan müdahale etmeye hakkın yok sen kimsin ki neyi biliyosunda anlatıyorsun

Uğur41 yazdı:Ben sana ne akıl danıştim nede yorumu bekliyorum ,nasıl bu kadar samimi olduk bu kadarını uyduruyorsun

Çok özür dileriz kardeşim. O dönem olur olmadık saatlerde arayan, mesaj atan, sürekli soru sorup darlayan başkasıydı herhalde. Nereden mi biliyorum? Hep oradaydım. Sen kanadı aldıktan sonra 5-6 kişi 1.5-2 saat boyunca seni doğru yola sokmaya uğraşırlarken de oradaydım.

Uğur41 yazdı:Yalandan yere kurs verecekmis gibi sınav yapıyorsunuz insanlara boş vaatler verip bir araya getiriyorsunuz okulun kulübüne cöktün resmen kimseye hak tanımadan hep aynı kişiler kullanıyorsunuz

Geldik yazmama vesile olan konuya. Sen kulüpten eğitim bile almadın. Nasıl fikir edindin bu konuda? Şimdi bilip bilmeden konuşan kim? Alakasız konulardan bahseden kim?

Yukarıdaki mesajı beğenen arkadaşa da tavsiye: Kurumsal hesaptan böyle işlere girişme, kendi hesabını kullan. Cevap vereceksen de gel kendi hesabından yaz bana.

Uğur41 yazdı:Bu kanadı alıp okul kulübünde P3 alacaktım ,üç beş kişi toplanmış okulun kulübünün lekeliyorsunuz okulun malzemelerini herşeye aynı kişilerle kullanıyorsunuz senin yüzünden kaç kişi başka okulların kulübünde takılıyor artık cik su kulüpte de huzur bulalım ,gelip koca burnunu sokma işime bilip bilmeden

Kaç kişi başka okulların kulübünde takılıyor? O saydığın üç beş kişiden biriydim herhalde, merak ettim. Üç beş kişi dediklerinin hepsi 4-5 yıllık pilotlar ve kendi malzemeleri var zaten. Okulun malzemelerini kullanan arkadaşları tanıyıp, bilmiyorsun. P3 alan kendi malzemesini almaya yönlendirilir, bahsettiğin kadar uzun süre okulun malzemesini kullanmıyor kimse. Zaten okulun fazla malzemesi de yok, çoğunlukla hocamızın malzemelerini kullanıyoruz eğitimler için ki o kadarını da bilmiyor değilsin. Derdin karalamak, o da o kadar kolay değil.

Dolandırıldığına üzülürdüm ama seni biraz izledikten sonra o da o kadar kolay değil.

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen Uğur41 » 1 hafta 3 gün önce (17.05.2019, 02:52)

Sorun benim malzememi yada paramı geri alamamam .Alara gelmiş teste gönder dedim vs anlatıyor .zaten bunun aynen uyguladim mal sahibi gönder kanadı paranı geri vereyim dedi vermedi .evet işi bilmediğim için hataliyim ucmamak gerekirdi ve 16 yaşında bı kanatla olacağını düşündüm.o kanat yer çalışması için kullanilir fikrine vardım kanadı geri gönder dedim yine vermedi .konuyu başka yerlere çeken Alara kiriş .bende devamını getirip alakasız yerlere giriyorum.evet okulun kulübünde senelerdir aynı kisiler faydalanıyor okulun eğitimine katıldım sınav oldum iyide bı puan aldım yine secilmedim neden çünkü Alara kiriş kulübü sömürüyor ortamıyla. ben paramı yada kanadımı istiyorum siz ne anlatıyorsunuz kardeşim

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen Uğur41 » 1 hafta 3 gün önce (17.05.2019, 02:53)

Kulüpte eğitim aldigimi bilmeyecek kadar beni tanımıyorsun doldurulmuş cümlelerini eksik yazıyorsun beni bir salın ..

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen Uğur41 » 1 hafta 3 gün önce (17.05.2019, 02:59)

Benim sizinle tek diyalogum kulübün kanatları iki senedir eski üyelerin işgali altında olduğu için zafer kurtarandan aldığım kanat testi gecseydi kulüpte P3 alacaktım .olayı biz alma dedik yapma dedik durumuna getirmeyin .aldım hata yaptim geri gönderdim paramı istiyorum bu benim hakkım siz buna karisamazsiniz ortak falan almadikki niye reklam pesindesiniz

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen Uğur41 » 1 hafta 3 gün önce (17.05.2019, 03:33)

İster 500 metrede uçarım ister 2000 metrede yaw size niye dert oldu bu kadar ! Bi ürün alıyorsun testi geçmiyo adamı arayıp geri alirmisin diyorum tmm gönder ben paranı göndereyim diyor sonrada ne parayı nede kanadı yolluyor olay BU! Bende yp forumda kandırıldığmı insanlara duyurmak istedim buraya yazdım sizinle tartışacak yada pilotajımla ilgili yorumlarınızı dinleyecek değilim .amma dert oldu size kanatla uçmam ne kadar çok kıymetli bıri olduk gözünuzde selam vermedigim adamlar

Kullanıcı avatarı
EmreIpek
Ad Soyad: Emre İpek
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen EmreIpek » 1 hafta 3 gün önce (17.05.2019, 05:31)

Uğur41 yazdı:Sorun benim malzememi yada paramı geri alamamam .Alara gelmiş teste gönder dedim vs anlatıyor .zaten bunun aynen uyguladim mal sahibi gönder kanadı paranı geri vereyim dedi vermedi .evet işi bilmediğim için hataliyim ucmamak gerekirdi ve 16 yaşında bı kanatla olacağını düşündüm.o kanat yer çalışması için kullanilir fikrine vardım kanadı geri gönder dedim yine vermedi .konuyu başka yerlere çeken Alara kiriş .bende devamını getirip alakasız yerlere giriyorum.evet okulun kulübünde senelerdir aynı kisiler faydalanıyor okulun eğitimine katıldım sınav oldum iyide bı puan aldım yine secilmedim neden çünkü Alara kiriş kulübü sömürüyor ortamıyla. ben paramı yada kanadımı istiyorum siz ne anlatıyorsunuz kardeşim

Üniversite kulüplerinde en önemli kriter malzeme yani kilonuzda malzeme var mı varsa o kilodaki malzemede en iyi sonuç sizin miydi? Bir kulübü kötülemeye gerek yok bildiğim kadarıyla çoğu pilotunun zaten şahsi malzemesi var.Birine dolandırıp hakkını aramaya çalışmaktansa herkese ters gitmişsiniz.Başta nezaket kurallarına uymamış sonrasında forum kurallarını da flood yaparak çok güzel ihlal etmişsiniz.

Gelelim olayın en başına 16 yaşında bir kanat durumu ne olursa olsun satılamaz.Alan memnun veren memnun durumu burada geçerli değil anladığım kadarıyla yeni olduğun için bilmiyordun zaten.Çevrendekiler kesin olarak reddetmeliydi. Bazı uyarılar almışsın ve kanadı teste göndermişsin kanat testi geçmemiş orası da çok normal ama bunun sonrasında Volkan Övün ile tezgah kurdunuz kısmı çok iğrenç söylemler. Zafer Kurtaran'ı tanımıyorum durumu sadece bir tarafın anlattığı şekilde bildiğimden kendinisinin şahsına yönelik bir söylem veya eleştiride bulunmuyorum yanlış anlaşılmasın.

Son olarak Taner Abinin dediği gibi dekontun kargo tutanakların hepsi elinde fiş,fatura olmadan da suç duyurusunda bulunabilirsin önünde bir engel yok.

Zafer Kurtaranın forum üzerinden kendi çerçevesinden olayı anlatmasının da gerektiğini düşünüyorum.Kendi danıştığınız, size yardımcı olan insanlarla böyle konuşuyorsanız anlattıklarınız doğruluğundan şahsen şüphe duyarım.

“Genel Tartışma” sayfasına dön