Zafer kurtarana dolandırıldım

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Ad Soyad: Ugur Serdar
Aldığı Beğeni: 2 / 5
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen Uğur41 » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 16:26)

Ben o kanadı volkan içine göndermeden önce aradım acaba testten geçermi dediğimde, yaşı büyük söylediğim halde test etmeden kesin bişey söyleyemem sonuçta on yaşını geçmiş her kanat uçmaz diye bı kural olmadığını ok nemli olan kullanım ömrünü söylediği için gönderdim . Kesin geçemez diye bişey nasıl bisey söyleyebilirsiniz birçok kanat var on yaşından büyük testi geçiyor

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen Uğur41 » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 16:32)

Beni cekemeyenler bana ters gidiyor.itu kulübe ilk başvurduğunda okulun kanadının benim kiloma uygun olmadığını söylenildiginde o kiloya varabilmek için bir buçuk ayda on kilo verdim sırf okulun ekipmanindan yararlanmak için hızlı diyet yaptım .kiloya ulaşıp kulübe gittiğimde seneye gel denildi. birsene sonra yine gittim tekrar teorik eğitime katıldım yine kulübün kanatlarının dolu olduğu söylendi. Senelerce aynı arkadaş ortamı itu havacılık kulübünü sömürüyor.bizde aynı okulda okuyoruz bize sira gelene kadar doktora biter heralde

Kullanıcı avatarı
CerkezEthem
Ad Soyad: ismail ethem turan
Aldığı Beğeni: 19 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen CerkezEthem » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 17:44)

THY' nin kursları için şansınızı deneyebilirsiniz, özel kurslar var onları deneyebilirsiniz. 2 senedir uğraştığınızı söylüyorsunuz, vaktinize yazık. Olmuyorsa o kluple bağlantınızı kesin gitsin. Kanat mevzuunda ise konunun en başlarında size belli yönergelerle suç duyurusunda bulunabileceğiniz belirtilmiş. o direktiflere uysaydınız belki şu ana kadar bir gelişme katederdiniz. İnşallah bundan sonraki yp serüveniniz daha sorunsuz geçer. Sağlıcakla.

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen Uğur41 » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 18:53)

Kadir hocayla eğitim başladım kurs askıya alındı :)nereye gitsem hep bı sorun oldu .ama bu sefer okula ara verdim para biriktiriyorum iyi bı kanat ve adam gibi bı kursa katılmak için.

Kullanıcı avatarı
EmreIpek
Ad Soyad: Emre İpek
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen EmreIpek » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 19:11)

16 yaşında kanadın teste girmesi veya geçmesi benim için anlam ifade etmiyor.Malzememe güvenemiyorsam kaza hatta ölüm çok da uzak ihtimal değil.10 yaşından büyük uçan kanat sandığınız kadar çok değil bu tarz malzemelerle uçacak pilot sayısı gerçekten az.Kendi tercihlerini herkes kendi yapar lakin 16 yaşında kanadın satılmasını da etik ve ahlaka uygun bulmuyorum bununla uçacak kişinin tecrübesiz olduğu da aşikar.300-500 tlye kanat alayım 15-16 yaşında malzemeyle uçarım diyebilirsiniz kendi tercihiniz o zaman testten geçmiş mi kalmış mı çok önemli değil.Sert kafa rüzgarına gitmen gerekip gidemediğinde , bir şekilde rotora kalırsan rotorlu bir alana inmen gerekirse , termik uçucağım deyip bir dünya acil durum yaşadığında ne demek istediğimi anlarsın belki.Yani malzemenin enerjik olması hızlı olması bir çok durumda güvenlik anlamına gelebilir.

Ve gelelim 92 model yedek kısmına yedek paraşüte ihtiyacın olduğunda kanat düz süzülüyor çöküş oranın az olmayacak.O zaman yedek paraşütünün patlamaması için dua edebilirsin.En başta böyle malzemelerin satılmasının ahlak ve etik kavramlarına uymadığını belirtmiştim.Bu malzemelerle uçmamanın senin için çok daha doğru.Kanadını eğitim aldığın hocana danışmadan alma.Zafer Kurtaran ile aranızda olan anlaşmazlık da çözülür umarım.

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen Uğur41 » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 19:55)

2009 demişti bana ama araştırınca eski çıktı .üstelik harneste yolcu harnesine önüne yedek bölümü dikilmişti.en azından yer çalışması yapardım geri gönderse onada razıyım

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen Uğur41 » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 19:56)

Volkan övünen gönderdiğim belgeyi bulup mahkemeye başvuru yapmayı düşünüyorum umarım bişey çıkar

Kullanıcı avatarı
mertefeisawesome
Ad Soyad: Mert Efe
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen mertefeisawesome » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 22:09)

Uğur41 yazdı:Kulüpte eğitim aldigimi bilmeyecek kadar beni tanımıyorsun doldurulmuş cümlelerini eksik yazıyorsun beni bir salın ..

Yapma ya? Sen bana salla, kulübe salla ben seni salayım. Sen bize 2 yıl önce THK'dan başlangıç kursu aldığını, tekamül eğitimi almak istediğini söyleyerek geldin. Biz de başlangıç eğitiminin üzerinden zaman geçtiği için seni tekrar sınava aldık. Tekamül üyeliğinde sadece kursiyer değil, üye alımı da yaptığımız için bizden başlangıç alan yani tanıdığımız, huyunu suyunu bildiğimiz arkadaşlara öncelik verileceği defalarca sana söylendi. Bu süreçte uyandırdığın intiba da pek olumlu değildi ki, zaten buna bile gerek kalmadı, sınav sonuçlarında senden daha iyi olan birçok kişi vardı. Burada arkadaşların tek hatası sana doğrudan OLMAZ demeyip doğrusunu yaparak senden daha öncelikli insanlar olduğunu söylemiş olmaları.

Uğur41 yazdı:İster 500 metrede uçarım ister 2000 metrede yaw size niye dert oldu bu kadar

Bu saatten sonra 3000 metrede uç yeter ki bizle alakan olmasın. Seni doğru yola sokmaya çalışan birçok insanın çabalarını gördüm ve etkili olmadığını da görüyorum.

Uğur41 yazdı:ne kadar çok kıymetli bıri olduk gözünuzde selam vermedigim adamlar

Senin değerin artmadı. Sen eksik bir hikaye anlattın Alara o hikayedeki eksikleri tamamlamış, ben de karalamaya çalıştığın kulübü karalayama diye yazdım ama sen yazdıkça ona çok gerek kalmıyor.

Uğur41 yazdı:Beni cekemeyenler bana ters gidiyor.itu kulübe ilk başvurduğunda okulun kanadının benim kiloma uygun olmadığını söylenildiginde o kiloya varabilmek için bir buçuk ayda on kilo verdim

Ve sana böyle bir şey yapmana gerek olmadığı söylendi. Çünkü senin durumunda birçok insan vardı, her zaman oldu. Kulüp sınırlı kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak adına, o an boşta olan kanada birini alacaksa en iyi olanı alacaktır.

Uğur41 yazdı:kiloya ulaşıp kulübe gittiğimde seneye gel denildi. birsene sonra yine gittim tekrar teorik eğitime katıldım yine kulübün kanatlarının dolu olduğu söylendi. Senelerce aynı arkadaş ortamı itu havacılık kulübünü sömürüyor.bizde aynı okulda okuyoruz bize sira gelene kadar doktora biter heralde

Kimse sana kilo al, kilo ver, seneye gel demedi. Ayrıca bahsettiğin süreç de bu kadar uzun sürmedi. Bahsettiğin kadar uzun süredir kulüpte eğitim alan biri de yok, sana sıra gelir diye bir şey de yok.

Kendi malzemesiyle başlangıç kursu verdiği tüm öğrencilere tekamül kursu da verebilen bir kulüp bulamazsın, çünkü mümkün değil. En iyilerle devam edilecektir her zaman. Kaldı ki sen başlangıç kursunu da İTÜ'de almadın. Bu durumlar sana defalarca açıklandığı halde beklemek senin tercihindi. Kimse sana kanat al gel de demedi. En baştan beri sana eğitim borçluymuşuz gibi davranıyorsun. Kimsenin sana böyle bir borcu yok, çeşitli değerlendirmeler yapıldıktan sonra (sınav, mülakat, gözlem vs.) hocaya da danışarak kulübün yönetim kurulu tekamül alımını yapar. Sen de burada iftira atarsın.

Kullanıcı avatarı
Alara Kiriş
Ad Soyad: Alara Kiriş
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen Alara Kiriş » 1 hafta 2 gün önce (17.05.2019, 22:42)

Uğur41 yazdı:Beni cekemeyenler bana ters gidiyor.itu kulübe ilk başvurduğunda okulun kanadının benim kiloma uygun olmadığını söylenildiginde o kiloya varabilmek için bir buçuk ayda on kilo verdim sırf okulun ekipmanindan yararlanmak için hızlı diyet yaptım .kiloya ulaşıp kulübe gittiğimde seneye gel denildi. birsene sonra yine gittim tekrar teorik eğitime katıldım yine kulübün kanatlarının dolu olduğu söylendi. Senelerce aynı arkadaş ortamı itu havacılık kulübünü sömürüyor.bizde aynı okulda okuyoruz bize sira gelene kadar doktora biter heralde

Kulübe katılmak istiyorum diye geldiğinde senin kilona uygun boşta kanadımız olmadığını ayrıca sırada bekleyen bir sürü kişi olduğunu söyledim, biz git kilo ver gel demedik. Uygun kanat yok dedik, bana kilo vermek için şunları bunları yapıyorum dediğinde tekamül olmak için tek kriterin bu olmadığını daha detaylı olarak anlattım. Normal şartlarda kulüpten eğitim almamış kişiler tekamüle alınmaz ya da eğitmeninden referans istenir. Direk kurumdan eğitim aldığın ve çok da istekli göründüğün için bir şans vermek istedik. Başlangıç eğitimini iki sene önce aldığından önce sınava girmen gerektiğini, istersen yer çalışmalarına ve diğer etkinliklere gelebileceğini söyledik.Seneye gel lafı hiç geçmedi, bir daha ne zaman tekamül alımı olur diye sormuşsundur biz de seneye olur demişizdir anca.

Kanat almayı düşünüyorum dediğinde kanadı teste göndermen gerektiğini, yaşını öğrenince de büyük ihtimalle testten geçemeyeceğini söyledim. Kanat testten geçemezse kulüple uçamaz mıyım diye sorduğun andan itibaren artık sadece kendini öldürürsün korkusuyla iletişim kurmaya devam ettim. Daha sonra tek başına hiç bilmediğin bir take off a çıkıp 2 sene önce aldığın başlangıç eğitiminden sonra ilk uçuşunu burada yapınca şuursuzluğundan emin oldum ve hayatta başarılar dileyip kulüp gruplarından çıkarttım.

Senelerce aynı insanlar kulüpte kalıyor ve kulübü sömürüyor kısmına gelecek olursam, şu zamana kadar kulüpte kendi takımını alan 11 kişi oldu. Kulüp kanatlarını kullanan ekip için konuşacak olursam en yeni üyeler 2019 başında alındı.En eskileri de 1 senelik tekamül pilotları ve bu eylülde p3 lisanslarını almaları planlanıyor. Yani anlattığın gibi kimse senelerce kulübü "sömürmüyor". Aksine her pilotu kendi malzemesini alması için teşvik ediyoruz. Daha tekamülü bitmeden malzeme alan bile çok kişi var kulüpte sırada insanlar bekliyor diye.

Kullanıcı avatarı
Uğur41
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen Uğur41 » 1 hafta 1 gün önce (18.05.2019, 23:39)

Konu hep başka yerlere saptı.ben bı hata yaptım yanlış kanadı aldım geri gönderdim.bu yorumlariniz hırsızı haklı çıkarmaz.ya paramı göndersin yada kanadı geri gondersin yer çalışması yaparım ,oda olmadı evimin duvarına asarım kanadı baktıkça yediğim kazığı hatırlarım.

Kullanıcı avatarı
TakiP
Ad Soyad: Uğur GÖRGÜ
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen TakiP » 1 hafta 16 saat önce (19.05.2019, 23:14)

gerçekten ilginç adam mağduriyetini anlatıyor bazıları klübündeki dedikoduları. Bu kimseyi ilgilendirmez.Dedi konu yapacaksanız kişinin dm sine gidiniz. benim takıldığım 16 yıllık bir kanadı sen nasıl satabilirsin hemde öğrenciye duruma hakim olmayan birine. Bu kadar mı hırs bürüdü insanların gözünü. Bu kadar mı aç açıkta kaldın. Bu adam Allah korusun kaza yapsa hiçmi vicdanı sızlamayacak. ? Zaferi tanımam etmem ama bir açıklama yapsa iyi olur.
ugur41 sende flood yaparak haklı yerine haksız duruma düşme sana tavsiyem yazısmaları banka dekontları kargo dekontlarını al mahkemeye başvur.

Kullanıcı avatarı
ustunh
Ad Soyad: Halil Üstün
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 13 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen ustunh » 1 hafta 6 saat önce (20.05.2019, 09:17)

Lütfen adminler silsin artık şu konuyu. Foruma girip de en üstte görmekten daral geldi.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör İlan Kontrol Ekibi
Aldığı Beğeni: 7 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen cincir » 1 hafta 5 saat önce (20.05.2019, 10:20)

Forum kurallarına uygun durumda ilerlenmediği için konu kilitlenmiştir.

Hakkında iddialarda bulunan kişi eğer bir cevap vermeyi düşünürse ve tarafımızdan yardım istediği takdirde cevap hakları kullandırılacaktır.

Moderatör
Güngör Şen-TB2FB

Twitter: @gungorsen

“Genel Tartışma” sayfasına dön